В Україну привезуть меч гетьмана Петра Сагайдачного

В Україну привезуть меч гетьмана Петра Сагайдачного
Читать на русском

Експонат привезуть до України з нагоди 400-річчя від смерті гетьмана.

В Україну з нагоди 400-річчя зі смерті Петра Сагайдачного привезуть меч українського гетьмана. Його зможуть оглянути усі охочі. Про це APnews повідомляє із посиланням на прес-службу Міністерства культури та інформаційної політики України.

Зазначається, що про це усно вже вдалося домовитися з міністром культури та національної спадщини Польщі Петром Глинським. Проте слід організувати процес доставки цього примірника.

Зазначимо, що на цей час меч Сагайдачного знаходиться у збройній Вавельському королівському замку в Кракові. Цю зброю український гетьман отримав від королевича Владислава Вази за перемогу над турками під Хотином.

В Україні репліка цього меча виставлена ​​у львівському музеї "Львів стародавній". Меч виготовлений із сталі, золота та срібла, а також прикрашений діамантами та написом VLADISAVS + Konasevicio Koszovio ad Chocimum contra Osmanum ("Владислав (в дар) Конашевичу кошовому під Хотином проти Османа").

Раніше APnews повідомляв, що у Києві почали реставрувати горілий костел Святого Миколая. При реконструкції застосовують унікальну німецьку техніку.

Новини партнерів

"Ми обізнані, хто такий Мураєв" - секретар РНБО Данилов заявив, що СБУ не просила санкції проти політика
"Перемога буде за нами" - секретар РНБО Данилов закликав ЗМІ "зменшити напруження" навколо агресії РФ