В Україну потрапив найбільш небезпечний варіант штаму "Дельта" - вчені

В Україну потрапив найбільш небезпечний варіант штаму "Дельта" - вчені
Читать на русском

Його виявили в одному із зразків від хворого з Дніпра.

В Україні вперше зафіксовано новий штам коронавірусу “Дельта AY.4.2” – у місті Дніпро. Цей варіант “дельти” вважається найбільш небезпечним на сьогоднішній день з усіх варіантів COVID-19 - через його високий рівень контагіозності (швидкість інфікування).

Про це APnews пише з посиланням на прес-службу Інституту молекулярної біології і генетики.

Так, вчені Інституту сьогодні завершили роботу зі встановлення штамiв коронавiрусу в чергових зразках з восьми регіонів України. Для аналізу було надано 75 зразків, взятих наприкінці жовтня у хворих: Харків - 8 зразків, Херсон – 10, Київ – 9, Львів – 9, Ужгород – 10, Одеса – 10, Дніпро – 10, Луцьк – 9.

За результатами у всіх без винятку зразках виявлено Дельта штам вiрусу SARS-CoV-2. При цьому переважає «материнський» штам Дельта, т.зв. індійський (B.1.617.2) – його виявлено у 60% зразків.

У решті досліджуваних зразків виявлено ще 9 різних варіантів “Дельти”.

Серед них є Дельта AY.4, котрий, як уже довели британські вчені, має підвищений рівень контагіозності (тобто швидкості інфікування) порівняно з «материнським» індійським штамом.

Також було зафіксовано появу штаму Дельта AY.4.2 – уперше в Україні. Знайшли його у зразку з міста Дніпро.

“Цей варіант Дельти (його уперше зафіксували у Великій Британії влітку 2021 р.) британські вчені вважають найбільш контагіозним з усіх варіантів вiрусу SARS-CoV-2”, - розповіли вчені.

Та додали, що проводять дослідження із зразками, які їм офіційно надають у Центрі громадського здоров’я на замовлення Ради національної безпеки та оборони України.

Раніше APnews писав, що в Україні до Нового року може з'явитися нова небезпечна мутація COVID-19.

Новини партнерів

"Провокації Кремля": Ткаченко розніс марш антивакцинаторів з QR-кодами "Єдиної Росії" у Києві
У Києві п'яний водій протаранив три машини, виїхавши на "зустрічку": трьох осіб забрала "швидка"