В українців може з'явитися накопичувальна пенсія: хто на неї матиме право

В українців може з'явитися накопичувальна пенсія: хто на неї матиме право
Читать на русском

Загалом законопроект пропонує введення трьох професійних пенсійних програм. Що вони передбачають?

Кабінет Міністрів України запропонував внести на розгляд Верховної Ради законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи", який пропонує три нові програми пенсійного забезпечення. Про це повідомляє APnews.

Що таке накопичувальна пенсія?

Індивідуальний накопичувальний пенсійний рахунок - рахунок учасника системи загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення, який ведеться з метою обліку накопичених на користь такого учасника пенсійних коштів. Пенсійні кошти учасників системи є власністю учасників системи в розмірі, який враховується на їх індивідуальних накопичувальних пенсійних рахунках.

Що пропонує законопроект?

Загалом законопроектом передбачається введення трьох професійних пенсійних програм:

  • Програма №1: дає право на отримання пенсійних виплат після досягнення віку 50 років;
  • Програма №2: дає право на отримання пенсійних виплат при досягненні 55 років;
  • Програма №3: дає можливість добровільно набути права участі у накопичувальній професійній пенсійній системі на умовах, визначених у колективних договорах, угодах, та на отримання пенсійних виплат після досягнення 55 років.

Окрім того, законопроект передбачає право на накопичувальну пенсію для осіб до 35 років, які до дати введення сплати страхових внесків до накопичувальної професійної пенсійної системи придбали не менше, ніж третину необхідного стажу на роботах.

Раніше APnews повідомляв, Шмигаль пообіцяв українцям зарплату в $1000 доларів і $300 пенсії до 2030 року.

Новини партнерів

Незважаючи на бравурні заяви Німеччини і Франції, Україна не збирається покращувати ситуацію на пунктах пропуску на лінії зіткнення - Володимир Мулик
У поліції розповіли, діти якого віку вчиняють булінг найчастіше