В українських школах можуть з'явитися "вихователі безпеки", які взаємодіятимуть з поліцією

В українських школах можуть з'явитися "вихователі безпеки", які взаємодіятимуть з поліцією
Читать на русском

Вихователі безпеки будуть постійно перебувати у школах і стануть з'єднувальною ланкою між поліцейськими офіцерами та батьками, дітьми, адміністрацією шкіл.

В Україні може з'явитися нова посада в школах - "вихователь безпеки". Дане нововведення буде призвано створити безпечне середовище для дітей, захистити їх права і законні інтереси.

Про це APnews повідомляє з посиланням на пресслужбу Міністерства внутрішніх справ.

Згідно з даними МВС, тільки за неповний 2021 рік у країні було зареєстровано майже три тисячі кримінальних злочинів, скоєних або дітьми, або за їх участю. Стільки ж злочинів проти самих дітей. Саме тому в планах відомства, підсилити й збільшити поліцейську присутність у школах.

Як пояснила заступник міністра внутрішніх справ України Катерина Павличенко, "вихователь безпеки" - це спільний проєкт МВС та Міністерства освіти і науки. Вона уточнила, що на даній посаді будуть працювати не поліцейські, а вихователі, які пройдуть навчання на базі навчальних закладів системи МВС і відповідний відбір.

"Вихователі безпеки" будуть постійно перебувати в школах і стануть сполучною ланкою між поліцейськими офіцерами і батьками, дітьми, адміністрацією шкіл.

"Вони будуть розуміти специфіку роботи з дітьми орієнтуватися в тих проблемах, які сьогодні є, в тому числі в законодавчій площині, а також орієнтуватися на міжнародні практики. Бажання і вміння працювати з дітьми - один із ключових аспектів для таких вихователів. Якщо це невеликі школи, розташовані поруч, то на кілька шкіл може бути один вихователь безпеки", - зазначила Павличенко.

Раніше APnews повідомляв, переможці міжнародних олімпіад отримають президентські премії у 100000 грн вже в цьому році.

Новини партнерів

Верховна Рада може зібратися на позачергове засідання в четвер - Корнієнко
Вчителів будуть вакцинувати прямо у школі: Кабмін дав доручення головам ОДА