В Україні з'явився реєстр педофілів, до якого вже внесли 171 особу – Мін'юст

В Україні з'явився реєстр педофілів, до якого вже внесли 171 особу – Мін'юст
Читать на русском

Реєстр наразі працює у тестовому режимі.

Україна за прикладом багатьох європейських країн вирішила створити та запустити реєстр педофілів. Станом на ранок 26 жовтня до нього внесли вже 171 особу.

Про це повідомляє APnews з посиланням на пресслужбу Міністерства юстиції. Зазначається, що до реєстру будуть вносити як тих, хто притягнутий до відповідальності, так і тих, хто відбуває покарання або вже відсидів за злочин. Поки що реєстр працює у тестовому режимі.

"Міністерство юстиції разом з органами прокуратури та суду наповнює реєстр, вивчаючи особисті справи засуджених за аналогічні злочини, щоб навіть після відбування покарання інформація про них зберігалася у цій базі даних. Користуватися повноцінно таким реєстром можна буде згодом", - йдеться у повідомленні.

Як заявила заступник міністра юстиції Олена Висоцька, запровадження такого реєстру – один з елементів цифровізації й таким шляхом пішли багато європейських країн, а також США та Канада.

Таким чином, за словами Висоцької, передбачається "убезпечити навчальні заклади чи лікувальні заклади чи інших людей, які працюють із групами дитячих колективів від того, щоб взяти таку людину на роботу".

Доступ до реєстру матимуть усі правоохоронні органи.

"Ми на шляху створення реєстру і, я думаю, що незабаром країна матиме цивілізований, ефективний, працюючий реєстр, який можна використовувати", – підкреслила Олена Висоцька.

Раніше APnews повідомляв, у Києві чоловік, погрожуючи ножем та пістолетом, зґвалтував неповнолітню доньку.

Новини партнерів

Омбудсмен Денісова відвідає Саакашвілі у грузинській в'язниці
Темпи зростання кількості наркозалежних в Україні – одні з найвищих у світі - генпрокурор