В Україні зупинили розробку вакцини через відсутність фінансування з боку держави

В Україні зупинили розробку вакцини через відсутність фінансування з боку держави
Читать на русском

Український вчений висловив переконання, що на сьогодні перспектив для розробки української вакцини немає.

Львівські вчені з Інституту біології клітин Національної академії наук призупинили розробку української вакцини проти коронавірусу. Причиною стала відсутність фінансування та зацікавленості з боку держави.

Про це заявив керівник Інституту, академік Андрій Сибірний "Суспільному", передає APnews.

"План роботи виконали: ми зробили продуценти вірусних білків на гуманізованих дріжджах, очистили білки, охарактеризували їх, довели, що вони є високоімуногенними, тобто викликають появу антитіл у мишей. Це позитивно", - розповів вчений.

За словами Сибірного, потім потрібно було б дослідити, чи захищають новоутворені білки від летальності через COVID-19 трансгенних мишей. Відповідне дослідження мали проводити у Польщі, адже в Україні немає відповідних лабораторій, уточнив він.

"Не вдалося, тому що Національний фонд досліджень України морочив нам голову півроку, але так і не дозволив перевести гроші до Польщі, хоча жодної заборони на це немає", - заявив вчений.

Також він назвав ще однією причиною зупинки розробки вітчизняної вакцини нестачу фінансування з боку держави.

"Наше дослідження коштувало майже 300 тисяч євро. Щоб зробити вакцину, потрібно досліджувати на великих тварин - ховрахах, приматах. Потрібні великі обсяги препаратів, потрібно інвестувати 300-500 мільйонів євро. Ніхто не готовий це робити. Я розмовляв із МОЗ, вони кажуть: "Ми не фінансуватимемо це. Нехай Фонд цим займається". Це повисло. Був інтерес президента та прем'єра, коли на ринку вакцин було мало. Тепер вакцин повно. Інтересу до них немає", - стверджує Сибірний.

Український вчений також висловив переконання, що на сьогодні перспектив для розробки української вакцини немає і дослідження не просуватиметься. При цьому Сибірний наполягає, що Україні все ж необхідна власна вакцина.

APnews раніше писав, чому розробка української вакцини за рік стала "утопією" і не стане реальністю ні за 10, ні за 100 років.

Новини партнерів

Кім Чен Ин схуд на 20 кг - у КНДР заявляють, що "все заради країни". Фото
Україна заборонила ввезення п'яти дитячих книг через "пропаганду РФ" у тексті: список