В Україні засудили китайського шпигуна до 10 років в'язниці

В Україні засудили китайського шпигуна до 10 років в'язниці
Читать на русском

Шу Юаньцзє під прикриттям офіційного науково-технічного співробітництва між КНР та Україною здійснював розвідувальну діяльність

Громадянина Китайської Народної Республіки Шу Юаньцзє, якого затримали за шпигунство, засудили до 10 років позбавлення волі в Україні. Про це повідомляє прес-служба Служби безпеки України.

"За матеріалами контррозвідки Служби безпеки України громадянина Китайської Народної Республіки Шу Юаньцзє засуджено за шпигунство. Наступні 10 років іноземець проведене за гратами на території нашої країни", - йдеться у повідомленні.

Слідству вдалось довести, що Шу Юаньцзє, який має ступінь доктора технічних наук, під прикриттям офіційного науково-технічного співробітництва між КНР та Україною здійснював розвідувальну діяльність. Він намагався схилити до конфіденційного співробітництва групу українських науковців під час своїх відряджень до України.

Шу Юаньцзє за гроші хотів отримати матеріали таємних розробок у ракетно-космічній галузі, що є власністю держави. Чоловіка затримали під час спроби отримати таємні розробки.

Суд визнав іноземця винним у скоєнні злочину за ч .1 ст. 114 (шпигунство) Кримінального кодексу України.

Як повідомляв APNEWS раніше, СБУ викрила канал нелегального постачання деталей до танків та бойових літаків з РФ через Україну в країни Азії.

Новини партнерів

Заборона пересування: у МОЗ повідомили про посилені заходи у разі поширення Covid-19
Політики і колишні "азовці". Все, що відомо про чоловіків, які напали на Сергія Сивохо