В Україні запровадять сертифікацію навичок володіння комп'ютером

В Україні запровадять сертифікацію навичок володіння комп'ютером
Читать на русском

Щоб скласти тест, потрібно буде "забронювати онлайн столик у ресторані", "скопіювати речення із будь-якого сайту про науку" або "створити і відправити лист електронною поштою"

В Україні запровадять міжнародну сертифікацію навичок володіння комп’ютером. Вона дозволить людям підтвердити свої вміння "за міжнародним стандартом".

Про ініціативу APnews повідомляє з посиланням на прес-службу Мінцифри.

Вказано, що мова йде про ICDL (International Computer Driver Licence) сертифікацію, яку ЮНЕСКО виділяє як приклад міжнародної рамки компетенцій.

У Мінцифри наголошують, що дана сертифікація доступна в понад 100 країнах та забезпечує більше 70 млн сертифікаційних тестів для 16 млн людей у всьому світі.

Знадобитись він може як при працевлаштуванні до приватних компаній, так і для навчання та сертифікації цифрових навичок державних службовців, в тому числі педагогів, медиків та навіть безробітних - для підвищення можливостей працевлаштування.

Планують створити навчальну систему з 22 модулів, а для отримання сертифікату вже потрібно буде виконати теоретичні та практичні завдання.

Наприклад, при складанні тесту можливі такі завдання, як забронювати онлайн столик у ресторані або скопіювати речення із будь-якого сайту про науку, створити і відправити лист електронною поштою тощо.

Додали, що матеріали за модулем «Український цифровий громадянин» будуть доступні безкоштовно. А тренувальне онлайн-тестування з нього будуть імплементовані на порталі «Дія. Цифрова освіта». Про терміни введення наразі не повідомляється.

Як писав APnews раніше, у Мінціфри розповіли, коли в Україні пройдуть перші електронні вибори.

Новини партнерів

Слідком Білорусі висунув звинувачення Протасевичу: будуть шукати "спонсорів" Nexta
Генсек НАТО про вступ України в Альянс: Росія не має права голосу