В Україні запрацював новий алгоритм виклику швидкої допомоги, але він "не для всіх випадків" - МОЗ

В Україні запрацював новий алгоритм виклику швидкої допомоги, але він "не для всіх випадків" - МОЗ
Читать на русском

Телефонувати до контакт-центру може будь-який громадянин, у якого є симптоми коронавірусної хвороби, але за якоїсь причини “швидка не приїхала” або немає зв’язку із сімейним лікарем.

Від сьогоднішнього дня в Україні запрацював новий спосіб виклику "швидкої" - через контакт-центр Міністерства охорони здоров’я. Але туди радять звертатись тільки тим, у кого є симптоми коронавірусної хвороби.

Про це APnews повідомляє з посиланням на пояснення голови МОЗ Максима Степанова.

Він пояснив, що телефонувати до контакт-центру може будь-який громадянин, у якого є симптоми коронавірусної хвороби, але за якоїсь причини “швидка не приїхала” або немає зв’язку із сімейним лікарем.

За викликом приїде мобільна бригада і зробить мазок для проведення тестування, щоб підтвердити або спростувати наявність коронавірусної хвороби.

“Але вчора поширили інформацію, что нібито через контакт-центр можна просто викликати “швидку”. Мобільна бригада - це група медичних працівників, які приїдуть і зроблять тест. А “швидка” - це зовсім інше, там нічого не змінилося. Як був номер “103”, який ми пам’ятаємо з дитинства, він так і залишився”, - пояснив Степанов.

Телефон контакт-центру МОЗ - 0 800 505 201.

Раніше APnews писав, чому вакцинуватись від COVID-19 треба буде навіть тим, хто вже перехворів.

Новини партнерів

Білорусь вручила ноту протесту Україні: чого вимагає Мінськ
У Луцьку мажор жорстоко побив поліцію через зауваження про маску