В Україні заборонили підвищувати ціни на продукти першої необхідності. Список

В Україні заборонили підвищувати ціни на продукти першої необхідності. Список
Читать на русском

Державне регулювання цін на продукти буде здійснюватися до закінчення карантину.

У понеділок, 18 травня, набула чинності постанова Кабінету міністрів про державне регулювання цін на товари, які мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення.

Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву Держпродспоживслужби.

Зазначається, що державне регулювання буде здійснюватися до закінчення карантину шляхом декларування зміни роздрібних цін в разі їх збільшення.

Постанова Кабміну стосується тільки роздрібних цін, зміну оптово-відпускних цін декларувати не потрібно.

Суб'єкти господарювання повинні декларувати наміри про підняття роздрібної ціни на понад 5%.

Декларування зміни роздрібних цін на товари буде здійснюватися в електронному вигляді шляхом подання відомостей з використанням кваліфікованого електронного підпису в Держпродспоживслужбу через її офіційний сайт.

Відповідною постановою від 22 квітня уряд впровадив державне регулювання цін на десять продовольчих товарів, на окремі ліки, дезінфікуючі засоби, а також засоби індивідуального захисту.

До переліку соціально значущих товарів уряд вніс гречку, цукор, пшеничне борошно вищого ґатунку, макаронні вироби (вермішель із борошна вищого ґатунку), пастеризоване молоко в плівці жирністю 2,5%, житньо-пшеничний хліб, яйця категорії С1, тушку курячу, мінеральну воду без газу, вершкове масло жирністю 72,5%.

До списку товарів протиепідемічного призначення входять ліки, серед яких парацетамол, антисептики і дезинфікуючі засоби, засоби індивідуального захисту - медичні маски, халати.

Як повідомляв APnews, в Україні різко підскочать ціни на хліб, м'ясо та молочку.

Новини партнерів

В.о. директора ДБР Соколов вже вдруге, всупереч закону, призначив самого себе на посаду
Після допиту в СБУ Стерненко заявив, що у справі фігурує як потерпілий