В Україні за 2021 рік зробили рекордну кількість трансплантацій

В Україні за 2021 рік зробили рекордну кількість трансплантацій
Читать на русском

Кількість пацієнтів, яких відправили за кордон, скоротилася вдвічі.

В Україні за підсумками 2021 року зробили понад 300 трансплантацій. Ця цифра стала абсолютним рекордом за всю історію нашої незалежності.

Про це APnews повідомляє із посиланням на заяву голови МОЗ Віктора Ляшка на своїй сторінці у Facebook.

"Вперше пересаджено серце дітям, проведено трансплантацію легенів, виконано симультантну трансплантацію (пацієнту одночасно пересаджено серце та почки). І ще плюс до цього пересаджено 226 почок, 49 печінок та 32 серця", - написав міністр.

При цьому, як зазначив, Ляшко, у році, що минає, на лікування за кордон відправили вдвічі менше пацієнтів. Це стало можливим завдяки тому, що більша їхня частина отримала кваліфіковану допомогу в Україні.

Так, по всій країні зараз діють 26 центрів трансплантації, а лікарні отримують фінансування за трансплантацію органів. А стимулом для зростання трансплантацій стали зміни до законів, які були прийняті у 2019 році.

Ці зміни регулювали правила пересадки органів від померлого, що дозволило удосконалити систему трансплантації та провести більшу кількість операцій. Зараз Ляшко пообіцяв, що у 2022-му році МОЗ хоче урегулювати питання трансплантації тканин. Це дозволить лікарням створювати шпитальні банки тканин.

Раніше APnews повідомляв, що з 2022 року антибіотики в Україні будуть продавати лише за є-рецептами.

Новини партнерів

У Німеччині копи залили чотирирічну дитину перцевим балончиком на антикарантинному мітингу
У полтавському СІЗО помер ув’язнений: на тілі знайшли різану рану