В Україні з 1 лютого суттєво подорожчали пластикові пакети

В Україні з 1 лютого суттєво подорожчали пластикові пакети
Читать на русском

На думку уряду, подібний крок дозволить обмежити обіг пластикових пакетів.

В Україні вже з 1 лютого у супермаркетах, у точках роздрібної торгівлі та інших сферах послуг подорожчають пластикові пакети.

Про це повідомляє APnews з посиланням на пресслужбу Міністерства економіки.

Мінімальні роздрібні ціни на пакети зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів, призначені для пакування та транспортування товарів та продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг становитимуть:

- 2 гривні – пакет без ручок та бічних складок;

- 2,50 гривні – пакет без ручок, але з бічними складками або з ручками без бокових складок;

- 3 гривні – пакет з ручками та бічними складками.

Вищезазначені вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м'яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинне пакування до 1 січня 2023 року.

Крім того, з 10 березня 2022 року планується заборонити поширення в магазинах і закладах громадського харчування надтонких (зі стінками товщиною менше ніж 15 мікрометрів), тонких (зі стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та пластикових пакетів, що оксорозкладаються.

В Уряді впевнені, що подібні кроки дозволять обмежити обіг пластикових пакетів і, таким чином, покращити екологічну ситуацію в країні.

Раніше APnews повідомляв, Кабмін збільшив штрафи для українців за шкоду природно-заповідному фонду. Розмір збитків збільшується в 10 разів і щорічно індексуватиметься.

Новини партнерів

Переважна більшість повідомлень про мінування в Україні надходять з Росії, ОРДЛО та Білорусі - Монастирський
Держдеп США віддав розпорядження евакуювати сім'ї дипломатів із Білорусі