В Україні вже готові 12 тисяч місць в інфекційних стаціонарах для хворих коронавірусом, - Шмигаль

Ілюстративне фото
Читать на русском

В Україні поки немає великих осередків спалаху хвороби.

Україна залишається країною, в якій ситуація з коронавірусом розвивається за помірним сценарієм. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у відео-зверненні.

"На сьогодні Україна залишається країною, у якій ситуація з коронавірусом розвивається за помірним сценарієм. Кластерів та великих спалахів хвороби у нас поки що немає. І ми робимо все, щоб вони не виникли," - сказав прем'єр.

Разом з тим, Денис Шмигаль наголосив на готовності України протидіяти поширенню коронавірусу. Зокрема, розповів про запуск оперативного штабу та допомогу лікарням.

"Ми передали в лікарні мільйони масок. Ми передали і закуповуєм сотні тисяч тестів, експрес-тестів. Ми запускаємо в допомогу лікарням пересувні лабораторії по території України. Ми ведемо перемовини з найбільшими виробниками і дистриб'юторами мережі аптек. Ми маємо забезпечити кожного усім необхідним, що дасть змогу знизити ризик зараження," - заявив прем'єр-міністр.

Також зі слів Шмигаля стало відомо, що Кабмін вже виділив 100 млн грн на засоби індивідуального захисту. Ще 500 млн грн може бути виділено на закупівлю медичного обладнання в разі потреби.

"Ми маємо вже готові 12 тисяч місць в інфекційних стаціонарах. Самовіддано працюють понад 2 тисячі лікарів та 5 тисяч працівників середнього медичного персоналу," - додав він.

Як повідомляв APnews раніше, Україна закриває кордон на два тижні через коронавірус.

Новини партнерів

Українці в паніці масово здають тести на коронавірус
Тест на коронавірус Дональда Трампа показав негативний результат