В Україні введуть додаткові обмеження для невакцинованих людей

В Україні введуть додаткові обмеження для невакцинованих людей
Читать на русском

Зокрема, вакцинація буде обов'язковою для сфер діяльності, де є контакт з людьми: водіїв транспорту, працівників закладів харчування тощо

Для невакцинованих людей в Україні можуть ввести серйозні обмеження. Наприклад, в разі погіршення епідеміологічної ситуації, в регіонах зможуть працювати тільки ті школи, де щеплені не менше 80% співробітників.

Аналогічні "нововведення" можуть чекати і інші сфери праці. Про це APnews пише з посиланням на заяву глави Комітету з питань здоров'я Михайла Радуцького.

«Україна незабаром буде змушена вводити обмеження для невакцинованих громадян. Аналогічні обмеження логічно ввести для транспортників, підприємств громадського харчування і комерційних або комунальних структур, співробітники яких безпосередньо контактують з населенням. Хворий водій маршрутки інфікує ніяк не менше людей, ніж учитель", - заявив Радуцький.

І додав, що мови про обов'язкову вакцинацію не йде. Однак "справедливо вимагати, щоб роботу, яка передбачає контакт з великою кількістю людей, виконували вакциновані співробітники".

При цьому він нагадав, що цього тижня почнуть діяти нові правила перетину українського кордону. Зокрема, українці та іноземці здаватимуть тест при в’їзді до країни. Виняток – громадяни України, які зробили хоча б одне щеплення від «ковіду», та мешканці інших країн із «сертифікатами».

Вказано, що таким чином уряд хоче мінімізувати ризики розповсюдження мутації коронавірусу. Нові правила запрацюють з 5 серпня.

При цьому вказано, що для невакцинованих (вакцинами, що схвалені ВООЗ) подорожуючих з Росії та Індії (якщо перебували у країні більше 7 днів) обов’язкова самоізоляція.

Раніше APnews писав, що уряд поки не планує посилювати карантин в Україні.

Новини партнерів

Український футболіст Олександр Зінченко вперше став батьком
У ВООЗ закликали ділитися вакцинами, щоб не допустити появи нових штамів COVID-19