
У разі неявки до особи можуть застосовувати привід.
В Україні введуть правила відбування адміністративного арешту. Верховна Рада схвалила за основу відповідний законопроект №3047а.
Про це APnews повідомляє з посиланням на засідання парламенту.
Так, відповідно до тексту законопроекту, громадянин не пізніше наступної доби з дня набрання законної сили постановою судді (суду) про застосування адмінарешту зобов’язана самостійно прибути до відокремленого структурного підрозділу територіального органу поліції за зареєстрованим місцем її проживання/перебування. У разі неявки до особи можуть застосовувати привід.
Зазначається, що перед тим, як винного мають помістити до ізолятора тимчасового тримання, він обов'язково має пройти медогляд. У разі виявлення протипоказань щодо поміщення особи до ІТТ керівництво підрозділу територіального органу поліції звертається до суду з клопотанням про відстрочку адмінарешту на строк до одного місяця.
Особистий огляд особи також має проводитися в обов'язковому порядку.
"В осіб, які поміщаються до ізолятора тимчасового тримання, тимчасово вилучаються цінні речі, документи, кошти, а також предмети, не дозволені для зберігання в приміщеннях для відбування адміністративного арешту", - йдеться у тексті законопроекту.
Зазначимо, що перелік заборонених для зберігання предметів, а також порядок їх вилучення, зберігання та повернення встановлює Міністерство внутрішніх справ.
Що стосується розміщення осіб, підданих адмінарешту, то вони мають знаходитися у загальних приміщеннях або приміщеннях для одиночного утримання ІТТ.
Чоловіків та жінок повинні утримувати окремо.
"Не допускається розміщення заарештованих осіб разом з особами, затриманими відповідно до Кримінального процесуального кодексу або за вчинення адмінправопорушення чи згідно зі статтею 151 ЗУ "Про боротьбу з тероризмом", та особами, стосовно яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою, або засудженими до позбавлення волі", - зазначається у документі.
Проектом закону також встановлюється, що утримувати заарештованих, які курять, необхідно окремо від тих, які не курять. Однак, є одна умова – це наявність вільних приміщень.
Як повідомляв APnews, Мін'юст пропонує ввести новий вид покарання замість в'язниці.