В Україні впровадять ДНК-реєстр громадян: в базу потраплять лише "обрані"

В Україні впровадять ДНК-реєстр громадян: в базу потраплять лише "обрані"
Читать на русском

До відповідної бази будуть вносити дані осіб, які засуджені та відбувають покарання, а також трупів та ДНК зниклих безвісти.

В Україні хочуть ввести державну реєстрацію геномної інформації людини, але до такої бази ДНК не будуть вносити дані абсолютно всіх громадян.

Про це розповів глава правоохоронного комітету Верховної ради Денис Монастирський, передає APnews.

"Ми зареєстрували законопроєкт №4265 про державну реєстрацію геномної інформації людини. Це стосуватиметься не всіх українців, не буде масового забору ДНК, як про це пишуть деякі ЗМІ", - наголосив законодавець.

Так, ДНК братимуть лише в осіб, притягнених до кримінальної відповідальності за вчинення умисних злочинів проти життя, здоров’я, статевої свободи, статевої недоторканості.

Також вноситимуть до відповідної бази дані осіб, які засуджені та відбувають покарання у вигляді позбавлення волі або мають незняту чи непогашену судимість за вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів.

"Ще - невпізнані трупи; особи, зниклі безвісти; близькі родичі осіб, зниклих безвісти", - розповів Монастирський.

Базу ДНК будуть використовувати для більш швидкого знаходження злочинців.

"І зараз є така процедура відбору ДНК на причетність до злочину. Але тепер, маючи базу ДНК, ми точно зможемо віднайти злочинця, якщо він вже не вперше коїть злочини, і є у цій базі даних", - пояснив нардеп.

Крім того, відповідний закон також встановлює механізм відбору біологічних зразків осіб, які добровільно вступають або призиваються на військову службу, і військовослужбовців.

Монастирський зазначив, що геномна інофрмація людини буде зберігатися не в базі МВС, а в особовій картці кожного. Це допоможе ідентифікації загиблих осіб або тих, що зникли безвісти.

"Коли порушується відповідне кримінальне провадження, ДНК дістають у роботу, щоб знайти цю людину. Ідентифікувати військових, на жаль, іноді складно. Скількох наших людей було знайдено закатованими на окупованих територіях - і впізнати їх можна було тільки за аналізом ДНК", - підкреслив законодавець.

Як повідомляв APnews, експерт назвав причину, чому Міноборони зацікавлене в ДНК-реєстрі українців.

Новини партнерів

«Це пропозиція президента»: Вірастюк розповів, чому пішов у політику
Шкарлет розповів, у якому режимі повинні навчатися учні 1-4 класів