В Україні вперше за майже 30 років зафіксували дефляцію в грудні

В Україні вперше за майже 30 років зафіксували дефляцію в грудні
Читать на русском

У річному вимірі споживча інфляція продовжила стрімко сповільнюватися

Міністр економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованова повідомив, що вперше з 1991 року в Україні в грудні була зафіксована дефляція. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

"Згідно з оприлюдненими даними Держстату, вперше за роки незалежності України в грудні на споживчому ринку спостерігалася дефляція - ціни знизилися на 0,2% (раніше в грудні фіксувалося лише зростання цін, зокрема, найнижче зростання склало 0,2% в 2011-2012 рр..)", - йдеться в повідомленні.

Міністр уточнив, що у річному вимірі споживча інфляція продовжила стрімко сповільнюватися - до 4,1% (порівняно з 5,1% у листопаді) і в підсумку була близька до нижньої межі цільового діапазону 5% +/- 1в.п. В цілому за підсумками 2019 споживча інфляція нижче прогнозу на початку грудня - 4,5%, так і прогнозу середини жовтня (урядовий прогноз - 6,7%).

Базовий індекс споживчих цін знизився на 0,3% (у річному обчисленні уповільнила зростання до 3,9% в порівнянні з 4,8% у листопаді), небазовий індекс споживчих цін за розрахунками Мінекономіки знизився на 0,1% (у річному обчисленні уповільнила зростання до 4,3% у порівнянні з 5,6% у листопаді).

Новини партнерів

Бригада ЗСУ назвала ім'я загиблого на Донбасі військового
Протягом доби на Донбасі загинув один український військовий