В Україні спростили процедуру обстеження пацієнтів з вірусним гепатитом С і В: нові правила

В Україні спростили процедуру обстеження пацієнтів з вірусним гепатитом С і В: нові правила
Читать на русском

Пояснили, що раніше алгоритм обстеження був більш складним, адже препарати викликали чимало побічних реакцій.

МОЗ України затвердило нові стандарти надання медичної допомоги при вірусних гепатитах В та С у дорослих та дітей. Зокрема, спростили процедуру обстеження пацієнтів.

Про це APnews повідомляє з посиланням на Центр громадського здоров’я.

Пояснили, що раніше алгоритм обстеження був більш складним, адже препарати викликали чимало побічних реакцій. Зараз же застосовуються новітні препарати прямої противірусної дії, ефективність яких становить вище 95 % і які викликають дуже мало побічних реакцій. Саме тому процедуру обстеження хворих спростили.

Наразі для діагностики ВГС (вірусу гепатита С) необхідно провести тестування на антитіла — за допомогою швидких тестів або проведення імуноаналізу.

“У разі позитивного аналізу на антитіла проводиться тест на виявлення генетичного матеріалу РНК ВГС (методом полімеразної ланцюгової реакції, ПЛР). Достатньо проводити або якісну, або кількісну ПЛР. Перевага надається якісній ПЛР, оскільки на сьогодні це дешевший метод обстеження. Альтернативним методом підтвердження діагнозу ВГС є визначення корового антигену”, - пояснили у ЦГЗ.

Далі у разі позитивного тесту оцінюють стадію ураження печінки. Для оцінки фіброзу печінки рекомендовано використовувати неінвазивні методи, а саме визначення індексу APRI та FIB-4. Для їх підрахунку достатньо:

  • знати вік пацієнта,
  • кількість тромбоцитів
  • показник аланінамінотрансферази (АЛТ).

Це можна підрахувати самотужки за допомогою формули або скориставшись електронним калькулятором на тематичних сайтах. І лише в разі необхідності (коли результати потрапляють у «сіру зону») або за наявності ресурсів рекомендується використовувати еластографію, FibroTest.

Додатково проводять оцінку функції нирок, скринінг на ВГВ (вірус гепатита В) (HBsAg, анти-HBc) та туберкульоз. У разі наявності супутнього захворювання проводять визначення потенційної взаємодії лікарських засобів. У жінок проводять тест на вагітність.

Після цього призначають схему противірусних препаратів.

Підтвердженням одужання від ВГС є відсутність РНК вірусу гепатита С, або стійка вірусологічна відповідь, яка визначається через 12 або 24 тижні після закінчення лікування за допомогою проведення ПЛР.

Нагадаємо, раніше APnews писав, що таке гепатит і чи варто його боятися. Важливо знати, що уберегтися від гепатиту В можна завдяки вакцинації, а ось вакцини проти гепатиту С не існує. У той же час гепатит В на сьогоднішній день невиліковний, а ось гепатит С піддається лікуванню.

В Україні спростили процедуру обстеження пацієнтів з вірусним гепатитом С і В: нові правила

Новини партнерів

Політексперт Мулик звинуватив омбудсмена Денисову у брехні на темі звільнення українок з ОРДЛО
В дев'ять областей України знову доставили "пакунки малюка"