В Україні смертність від COVID-19 вдвічі перевищує офіційні дані – НАН

В Україні смертність від COVID-19 вдвічі перевищує офіційні дані – НАН
Читать на русском

За даними українських вчених, у країні протягом останнього часу летальність від коронавірусу залишилася близькою до 3%.

В Україні загальна смертність від пов'язаних із COVID-19 причин у 2,15 рази перевищує офіційні показники.

Про це APnews повідомляє з посиланням на аналіз, проведений експертами Національної академії наук України.

"Попередній аналіз надмірної смертності показав, що загальна смертність через причини, пов'язані з COVID-19, протягом усього періоду епідемії в Україні у 2,15 рази перевищує зареєстровану смертність від COVID-19", - повідомили в НАН України.

Крім того, за даними українських вчених, у країні протягом останнього часу летальність від коронавірусу залишилася близькою до 3% (2,7% за неповними даними 4-5-тижневої давності та 3,2% за оперативною оцінкою), проте госпітальна летальність зросла до нового максимуму – 21%.

Загалом, за оцінкою НАН України, у вересні 2021 року смертність з усіх причин перевищувала середній рівень 2015-2019 років. Найбільше смертей у вересні 2021 року зафіксовано у Чернівецькій області.

Водночас дослідники зазначили, згідно з офіційними показниками, пік смертності від коронавірусу країна пройшла 8-12 листопада. Добові госпіталізації зменшились на 30%, смертність – на 9%. Зниження захворюваності спостерігається у всіх регіонах України, крім Закарпатської та Кіровоградської областей

Раніше APnews повідомляв, Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що коронавірус перетворився на пандемію для бідних країн та бідних людей.

Новини партнерів

Рада введе військовий стан в Україні через "кілька годин" після агресії Росії - Корнієнко
США запросила Україну та ще 109 країн на форум за демократію