В Україні щорічно відкривають до 20 справ на рік через "хабарництво в медицині" - жодна не дійшла до суду

В Україні щорічно відкривають до 20 справ на рік через "хабарництво в медицині" - жодна не дійшла до суду
Ексклюзив
Читать на русском

З початку 2021 року було відкрито 17 кримінальних проваджень через порушення права на безоплатну медичну допомогу українців

Українці мають право на безкоштовну медичну допомогу, хоча це право часом і порушується. Проте якщо звернутись до офіційної статистики, порушується воно не так вже й часто.

Ба більше, справи до суду з обвинувальними актами попросту не скеровуються, а частина розпочатих кримінальних проваджень закривають.

Про це APnews у відповідь на запит повідомили у Офісі генпрокурора України.

Так, з початку 2021 року (січень-червень) в ЄРДР було зареєстровано тільки 17 кримінальних проваджень за статтею 184 (Порушення права на безоплатну медичну допомогу). При цьому сім з них було закрито, обліковано - 10.

І хоча 17 проваджень за півроку - невелика кількість, все одно це найбільше число зареєстрованих справ за фактом вимагання грошей за медичну допомогу за останні п'ять років.

Так, у тому ж 2017 було зареєстровано 12 справ - 5 закрили, 7 обліковано. Вже у 2018 році зареєстрували 11 проваджень, але закрили всього 2, а 9 обліковано.

У 2019 та 2020 роках було зареєстровано по 14 відповідних проваджень, але у 2020 облікували тільки 9, а у 2019 - майже всі (13 справ).

Що цікаво, згідно з наданою інформацією, жодна зі справ за останні 4,5 роки не дійшли до суду.

Як бачимо, незважаючи на безліч скарг у соцмережах про те, що лікарі вимагають гроші за надання медичної допомоги, таких кримінальних порушень у нас суди останнім часом не розглядають. Та й скаржаться офіційно мізерна кількість людей - в середньому по 12-13 справ щороку. Хоча за “незаконну вимогу оплати за надання медичної допомоги в державних чи комунальних закладах охорони здоров'я” передбачена кримінальна відповідальність. Покарати можуть штрафом до 1700 грн або арештом на строк до шести місяців.

В Україні щорічно відкривають до 20 справ на рік через "хабарництво в медицині" - жодна не дійшла до суду
Читайте також:

Новини партнерів

У Британії судили паралімпійця, який приклеїв себе до даху літака
СБУ "відбила" Чауса у НАБУ і везе до Києва, з моменту викрадення він був в Україні – адвокат