В Україні серйозно зросла смертність в порівнянні з минулим роком

В Україні серйозно зросла смертність в порівнянні з минулим роком
Читать на русском

Скоротилася і кількість народжених у порівнянні з минулим роком.

В Україні статистика померлих в квітні виявилася на 48,5% вище, ніж в квітні 2020 го року. Про це APnews повідомляє з посиланням на офіційні дані Державної служби статистики.

В цілому з початку року в країні померло 242,67 тисячі осіб. Ця цифра також вища за торішню - але вже на 24,3%. А ось смерть 68 620 осіб в цьому квітні - абсолютний рекорд за кількістю смертей відтоді, як в Україні вирує пандемія коронавірусу.

При цьому Україна продовжує страждати від скорочення чисельності населення - у порівнянні з минулим роком число українців скоротилося на 0,9%. Таке падіння зумовлене не тільки збільшеною смертністю, але і скороченням числа новонароджених.

Так, за даними Держстату в квітні-2021 народилася 21,51 тисячі осіб, а в 2020-му році цей показник був вище на 1,5%. Всього за чотири місяці цей показник просів на 3,6% - до 89,03 тисяч.

Раніше APnews повідомляв, що в Україні за рік смертність зросла на 17%. При цьому в березні хоча б виросло число новонароджених - інакше підсумкова статистика була б зовсім сумною.

Новини партнерів

Україна анулювала низку ліцензій на видобуток надр та "отримала в подарунок" дві ліцензії на газ і нафту
Готуємося до нового спалаху COVID-19: в МОЗ розповіли, навіщо послабили карантин