В Україні розгорівся масштабний скандал через немовлят "на продаж"

В Україні розгорівся масштабний скандал через немовлят "на продаж"
Читать на русском

Людмила Денисова звернулася до поліції, МОЗ та Мінсоцполітики з вимогою відреагувати на ситуацію.

Великий скандал спалахнув в Україні через дітей, народжених за допомогою сурогатного материнства. Про це повідомляє APnews з посиланням на Facebook уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денисової.

Відзначається, що в київському готелі знаходяться 46 немовлят, яких повинні були передати батькам-іноземцям. Всі ці діти народжені в клініці "Біотех" громадянками України методом сурогатного материнства від іноземців.

"Ситуація з наданням послуг сурогатного материнства такою клінікою є масовою і системною, а технології сурогатного материнства рекламуються і представляються як "товар високої якості", - йдеться в повідомленні.

При цьому вона вказала, що Україна стає країною-донором дітей "на продаж".

"Підкреслюю, сурогатне материнство в Україні - проблема, що вимагає комплексного і негайного реагування. Надання таких послуг іноземним громадянам може привести в першу чергу до порушення прав дітей і до ситуації, в якій Україна не здатна захистити своїх громадян", - підкреслила Денисова.

У зв'язку з ситуацією, що склалася, омбудсмен звернулася до поліції, МОЗ та Мінсоцполітики з вимогою відреагувати на ситуацію.

"Діти в Україні не повинні бути об'єктами торгівлі людьми", - підсумувала чиновниця.

Варто відзначити, що на Facebook-сторінці "Батьківщина на FB" оприлюднили відео про немовлят в столичному готелі "Венеція", яких не можуть передати батькам-іноземцям через карантин.

"В абсолютній більшості європейських країн і американських штатів комерційне сурогатне материнство заборонено. Після його заборони в Індії та Таїланді, Україна, стала конкурентом Грузії та Казахстану, стала столицею цієї ганебної практики .. ... Українські жінки підписують контракт, де є багато пунктів, які накладають на них санкції та штрафи", - йдеться в повідомленні.

При цьому зазначено, що жінка, яка згодна на сурогатне материнство, отримує винагороду в розмірі 10 000 - 13 000 доларів.

Новини партнерів

Спеціаліст з кібербезпеки пояснив, чи можна насправді вкрасти дані з "Дії"
Захоплення влади всупереч закону: На в.о. директора ГБР Соколова подали заяву в НАБУ