В Україні різко підскочать ціни на хліб, м'ясо та молочку

В Україні різко підскочать ціни на хліб, м'ясо та молочку
Ексклюзив
Читать на русском

В середньому ціни на продукти в Україні піднімуться на 10%.

На українців чекає підвищення ціни продукти, в тому числі й на хліб. Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповів колишній президент Асоціації фермерів і землевласників України Іван Томич.

"Скорочення врожаю пшениці на більш ніж 25% означає, що ми будемо мати досить зерна для внутрішніх споживачів, але експорт серйозно зменшитися, і відповідно всі будуть орієнтуватися на виконання контрактів по пшениці, тому ціна на зерно буде високою, що потягне за собою ціну на борошно і відповідно варто очікувати подорожчання хліба і хлібобулочних виробів", - зазначив експерт.

За його словами, ситуацію згладити може часткове державне регулювання цін, тому що ціна на хліб в кінці цього року і початку наступного буде вище приблизно на 30%. Крім того, екс-глава асоціації впевнений, що восени підніметься в ціні м'ясна і молочна продукція через скорочення поголів'я свиней та корів.

"Що стосується яблук, то я б сказав, що ціни можуть бути нижчими, ніж в минулому році. По овочам - цибуля, морква, буряк, картопля - ще рано говорити", - повідомив Томич.

Також він вказав, що в середньому ціни на продукти в Україні піднімуться на 10%.

Як раніше повідомляв APnews, найбільші збитки від посухи зазнали фермерські господарства в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.

Новини партнерів

Світовий банк надасть Україні 135 млн доларів: угоду вже підписали
На Донбасі бойовики обстріляли українських військових: є поранені