В Україні проведуть масштабну "антидискримінаційну" експертизу шкільних підручників

В Україні проведуть масштабну "антидискримінаційну" експертизу шкільних підручників
Читать на русском

Членами комісії з проведення антидискримінаційної експертизи можуть бути лише фахівці, які пройшли відповідне навчання для проведення цієї експертизи.

Міністерство освіти і науки України проведе масштабну експертизу шкільних підручників. Для проведення відповідного заходу вже оголошено конкурс експертів.

Про це APnews повідомляє з посиланням на МОН.

Зазначається, що МОН прагне комплексного розв’язання проблеми низької якості навчальної літератури, надрукованої протягом останніх 5 років.

"Міністерство освіти і науки України 15 грудня цього року оголосило добір кандидатур до складу предметних (галузевих) експертних комісій та експертних груп. Прийом анкет та документів від кандидатів триватиме до 15 січня 2021 року. Наразі МОН отримало понад двадцять заяв", - йдеться у повідомленні.

Брати участь у роботі експертних груп можуть наукові, науково-педагогічні, педагогічні працівники, викладачі, методисти, перекладознавці, перекладачі, психологи, фахівці у галузі інформаційних технологій та представники інститутів громадянського суспільства.

У МОН наголошуються, що кандидати повинні мати відповідну фахову освіту, як правило, науковий ступінь або вчене звання, досвід педагогічної, науково-педагогічної, наукової чи практичної діяльності щонайменше п’ять років, знати вимоги щодо викладання предметів, методик та технологій навчання й виховання, володіти навичками проведення експертизи.

Членами комісії з проведення антидискримінаційної експертизи можуть бути лише фахівці, які пройшли відповідне навчання для проведення цієї експертизи.

До складу комісій не можуть входити автори підручників, гриф яким надано протягом останніх п’яти років, та представники видавців, близькі особи зазначених осіб та особи, які мають конфлікт інтересів.

"МОН прагне комплексно розв’язати накопичені за останні 5 років проблеми низької якості навчальної літератури для дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти. Задля цього було затверджено новий Порядок надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам, затверджений наказом

Міністерства освіти і науки України від 20 липня 2020 року №931 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11 листопада 2020 року за №1119/35402", - наголосили у МОН.

Як повідомляв APnews, в українських школах з'явиться система е-журналів та е-щоденників.

Новини партнерів

«Благала переїхати!»: Олена Зеленська розповіла про життя на держдачі
Зеленський хоче побудувати швидкісну дорогу через всю Україну