В Україні посилили покарання за домашнє насильство

В Україні посилили покарання за домашнє насильство
Читать на русском

Винного у домашньому насильстві відправлятимуть на громадські роботи, а гроші за їх виконання будуть переводитися постраждалим від насильства.

Верховна Рада проголосувала в другому читанні і в цілому за законопроект № 3908-1, який посилює відповідальність за вчинення домашнього насильства.

За проголосували 336 народних обранця, повідомляє APnews.

Так, винного в домашньому насильстві відправлятимуть на громадські роботи, а гроші за їх виконання будуть переводитися постраждалим від насильства. Закон також дозволяє залучати військових і поліцейських до відповідальності за домашнє насильство на загальних підставах, а не на підставі дисциплінарного статуту.

Ще документ збільшує з 3 до 6 місяців термін розгляду справ, щоби суди встигали розглядати справи про насильство і вони не закривалися після закінчення строків. Крім того, закон дозволяє розглядати кейси без присутності порушника, якщо він про це повідомлений належним чином.

За вчинення домашнього насильства, яке не спричинило серйозних травм, передбачений штраф від 170 до 340 гривень, громадські роботи на строк від 30 до 40 годин або адміністративний арешт на 10 діб.

Якщо дії відбуваються повторно протягом одного року, передбачено покарання у вигляді штрафу від 340 до 680 гривень, громадських робіт на термін від 40 до 60 годин або адміністративного арешту на термін до 15 діб. Закон вступає в силу на наступний день після його опублікування.

Новини партнерів

Кремль прокоментував слова Зеленського про прапор України над Держдумою
Не буде приймати і відправляти рейси: в Одесі аеропорт закриється на добу