В Україні почнуть масово щеплювати дітей тільки після імунізації 50% дорослого населення, – Ляшко

В Україні почнуть масово щеплювати дітей тільки після імунізації 50% дорослого населення, – Ляшко
Читать на русском

За словами Ляшка, зараз всі зусилля і ресурси "повинні бути спрямовані туди, де є найбільша загроза втрати здоров'я і життя".

В Україні масова вакцинація дітей може початися тільки після того, як буде вакциновано 50% дорослого населення. Зараз же потрібно зосередитися на імунізації людей, що знаходяться в найбільшій групі ризику.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшко в інтерв'ю "Слово і Діло".

За його словами, зараз всі зусилля і ресурси "повинні бути спрямовані туди, де є найбільша загроза втрати здоров'я і життя".

"Витрачати ресурс і енергію зараз... Давайте дійдемо хоча б до 50% вакцинації дорослого населення - і тоді перемкнемося на дітей", - сказав він.

Як підкреслив Ляшко, на цей момент необхідно зосередитися на вакцинації дорослих і літніх людей, що знаходяться в групі ризику. МОЗ же проаналізував рівень захворюваності серед дітей і ризиків не бачить.

"Ми проаналізували рівень захворюваності серед дитячих колективів і кількість дітей в структурі захворюваності. Цей показник не перевищує 8%. Ми аналізували це до циркуляції штаму "Дельта", після виявлення штаму "Дельта" в Україні... У нас не зростає рівень захворюваності серед дітей від 0 до 19 років", - повідомив міністр.

Глава МОЗ додав, якщо продовжувати робити 3,5-4 млн щеплень на місяць, то Україна зможе швидко наздогнати за темпами вакцинації європейські країни. Але і про ревакцинацію поки говорити рано.

Раніше APnews повідомляв, Ляшко назвав три ймовірні сценарії розвитку ситуації з COVID-19.

Новини партнерів

"Мені тут президент телефонує": Кулеба перервав брифінг через дзвінок Зеленського. Відео
В Україні проведуть "раптові перевірки" у навчальних закладах через масове отруєння дітей