В Україні почав діяти адаптивний карантин: що дозволили з 22 травня

В Україні почав діяти адаптивний карантин: що дозволили з 22 травня
Читать на русском

Редакція APnews зібрала повний список того, що дозволено з 22 травня в Україні

З сьогоднішнього дня, 22 травня, в Україні почав діяти адаптивний карантин. Це означає, що тепер в кожній області будуть окремо вирішувати, які обмежувальні заходи необхідно вводити, спираючись на ситуацію з поширенням коронавірусу в регіоні.

APnews розповідає, що дозволено з 22 травня в регіонах зі сприятливою епідеміологічною ситуацією, згідно з постановою Кабміну.

  1. Громадський транспорт. З сьогоднішнього дня транспорт починає працювати не тільки для людей зі спецпропусками. Для всіх пасажирів відкрито міжнародний, приміський та внутрішньообласний транспорт (крім метрополітену). Однак масковий режим, дезінфекція та температурний скринінг (у співробітників) все ще залишається обов'язковим.
  2. Готелі. Дозволяється також робота готелів (не хостелів). Однак з одним уточненням - без басейнів і спа-центрів, а ресторани повинні облаштувати літні майданчики або організувати доставку в номер.
  3. Спортивні заходи. Дозволяється проведення спортивних заходів, тільки без глядачів і з умовою, що беруть участь не більше 50 осіб (заходи з понад 50 осіб необхідно погоджувати з МОЗ).
  4. Релігійні заходи. Дозволено відновити роботу церков, але з урахуванням не менше 10 квадратних метрів на людину.
  5. Пункти пропуску на кордоні. Відкриваються 66 пунктів пропуску через кордон з країнами, де епідемічна ситуація має прогнозовану тенденцію. Зокрема, відновиться рух на кордонах з Польщею, Словаччиною, Румунією, Угорщиною і Молдовою. Але не відкриються пункти на кордоні з Росією і Білоруссю (через несприятливу епідеміологічну ситуацію там).

Вже з 25 травня буде дозволена робота метрополітену, відкриють дитячі сади, спортивні зали. Також ймовірно відкриття ТРЦ у деяких містах, зокрема, в Києві. З 1 червня планують відкрити пляжі та водойми.

Раніше APnews писав, що в одній з областей України відмовилися пом'якшувати карантин через коронавірус.

В Україні почав діяти адаптивний карантин: що дозволили з 22 травня
Читайте також:

Новини партнерів

Україна домовилася з МВФ про кредит stand-by на 5 мільярдів доларів
У пансіонаті для людей похилого віку під Києвом зафіксували спалах коронавірусу