В Україні почали діяти нові правила транспортних перевезень: які документи треба мати при собі

В Україні почали діяти нові правила транспортних перевезень: які документи треба мати при собі
Читать на русском

На дітей до 18 років вимоги не поширюються.

В Україні починаючи з 21 жовтня починають діяти нові правила транспортних перевезень. Йдеться про міжобласні перевезення автобусами, літаками та потягами.

Про це повідомляє APnews.

Так, відповідно до нових правил, для проїзду з "жовтої" в "жовту" зону пасажир повинен мати при собі принаймні "жовтий" сертифікат про вакцинацію однією дозою або негативний ПЛР-тест, термін дії якого 72 години. Також підставою для проїзду може бути тест на антиген.

Для проїзду до "червоної" зони українцям необхідно мати при собі "зелений" COVID-сертифікат про повну вакцинацію від коронавірусу. При цьому дозволяється альтернатива у вигляді ПЛР-тесту або тесту на антиген.

Варто зазначити, що вакцинованими (або мати негативний ПЛР-тест/тест на антиген) повинні бути не лише пасажири, але і водії. На дітей до 18 років відповідні вимоги не поширюються.

Важливо

Як повідомляли в "Укрзалізниці", при посадці у потяг провідник буде перевіряти у пасажира при посадці паспорт, квиток і COVID-сертифікат або тест. У разі відсутності у пасажира доказів COVID-безпеки, провідник може не пустити його на поїзд.

Перевіряти дотримання нових правил карантинних перевезень буде поліція. Як повідомляли правоохоронці, будуть проводитися вибіркові рейди і перевірятися наявність у пасажирів і водіїв COVID-документів.

При цьому варто зазначити, що пасажирів у разі відсутності документів не будуть висаджувати з транспорту у разі їх відсутностні, а от на перевізника буде складено адміністративний протокол. В результаті чого він буде змушений сплатити штраф.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, у МОЗ уточнили, на кого будуть поширюватися нові правила пасажирських перевезень.

Новини партнерів

МОЗ дозволив медикам виливати 50% вакцини AstraZeneca. Документ
Закарпатська область рухається до "червоної" зони, зростає смертність