В Україні підтвердили новий випадок поліомієліту - у 2-річної дитини на Закарпатті

В Україні підтвердили новий випадок поліомієліту - у 2-річної дитини на Закарпатті
Читать на русском

Хворобу у дитини виявили ще у грудні минулого року.

В Україні зафіксували ще один підтверджений випадок поліомієліту – у сім'ї на Закарпатті захворів дворічний хлопчик. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу Центру громадського здоров'я МОЗ України.

Повідомляється, що захворювання на зразку підтвердила регіональна референс-лабораторія ВООЗ у Гельсінкі. Причому наголошується, що зразок хворого подібний до тих, які минулої осені виявили на Рівненщині.

Медики зазначили, що у хлопчика із Закарпаття симптоми захворювання з'явилися ще 13 грудня 2021-го року. На той момент він перебував на лікуванні у Львові через іншу хворобу. А рівно місяць тому дитина вже мала ознаки млявого нижнього парапарезу (неврологічний синдром, що вражає дві кінцівки).

Мати дитини підтвердила, що батьки відмовилися щеплювати хлопчика. Також вона заявила, що у дитини не було контактів із недавно щепленими дітьми. Також відомо, що хлопчик проживає в сім'ї один, рідних братів та сестер не має. Сім'я проживає в окремому будинку, умови проживання задовільні, водопостачання децентралізоване. Наразі триває розслідування можливого джерела інфекції.

"Це вже другий підтверджений випадок поліомієліту, викликаний дериватом вакцинного поліовіруса типу 2 в Україні. Нагадаємо, перший випадок підтвердили у 17-місячної дівчинки з Рівненської області, дитина також була невакцинована через відмову батьків", - зазначили у ЦОЗ.

Раніше APnews повідомляв, що на Закарпатті вже виявляли поліомієліт – у 12-річної дівчинки через нього паралізувало ногу. При цьому в МОЗ заявили, що дітей до шести років щеплять від поліомієліту наприкінці січня.

Новини партнерів

Секретар РНБО Данілов назвав точну кількість військ РФ на кордонах з Україною
В Україні кількість випадків COVID зросте вдвічі порівняно з осінню - Ляшко