В Україні підлітки зможуть комплексно оформлювати документи - інструкція

В Україні підлітки зможуть комплексно оформлювати документи - інструкція
Читать на русском

Сама послуга є безкоштовною, а подання заяви займе не більше 15 хвилин

З 28 травня в Україні запрацювала послуга для підлітків ID-14 , яка передбачає одночасне оформлення першого паспорта та номера платника податків. Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу Мінцифри.

Повідомляється, що цього року понад 400 000 дітей в Україні вперше оформляють паспорт. Важливо, що ID-картка з номером платника дійсна чотири роки, а номер платника податків не змінюється.

“Запуск послуги ID-14 зменшує бюрократичне навантаження на громадян, мінімізуючи кількість візитів до держорганів. Відтепер діти при досягненні 14 років можуть одночасно отримати паспорт і номер платника податків, витративши до 15 хв часу на заповнення заяви”, - відмітив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров

Для того, щоб дитині отримати ID-картку з номером платника податків, необхідно:

  • мати із собою свідоцтво про народження, довідку про реєстрацію місця проживання (за наявності) та документи, що посвідчують особу одного з батьків;
  • відвідати Центр обслуговування платників податків та подати заяву на призначення номера платника податків;
  • після його отримання – звернутися до відділу ДМС за оформленням паспорта.

Послуга ID-14 надається абсолютно безкоштовно при оформленні першого паспорта. Отримати її можна в усіх відділах ДМС України, мережі центрів “Паспортний сервіс” та деяких ЦНАП, що надають паспортні послуги. Зазначено, що весь процес від моменту подачі заяви до моменту отримання документів займе 20 днів.

Під час карантину послуга доступна за місцем звернення, а після його завершення – за місцем проживання.

Згодом у планах зробити, щоб ID-картка з номером платника податків на ній мала таку саму юридичну силу, як документ, що офіційно підтверджує цей номер. Також незабаром Мінцифри запустить цифровий номер платника податків (РНОКПП) у застосунку Дія, що усуне необхідність звертатися за отриманням паперової довідки.

Раніше APnews писав, як підписати декларацію з лікарем онлайн.

Читайте також:

Новини партнерів

У МВС повідомили, де в Україні з 1 червня запрацює автофіксація порушень ПДР
У Харківській області закрили психоневрологічний інтернат через спалах коронавірусу