В Україні підлаштують тест-системи, щоб виявляти мутований штам COVID - МОЗ

В Україні підлаштують тест-системи, щоб виявляти мутований штам COVID - МОЗ
Читать на русском

Україна допустила до реалізації тест-системи, які визначають РНК-вірусу за декількома фрагментами.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко спростував інформацію про те, що Україна користується нечутливими тест-системами для виявлення нового штаму коронавірусу. Він заявив, що Україна змінить праймери в тестах, як тільки їх опублікує Велика Британія.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву головного санлікаря країни.

За словами Ляшка, Україна ще на початку пандемії прислухалася до рекомендацій ВООЗ, і допустила до реалізації тест-системи, які визначають РНК-вірусу за декількома фрагментами.

"Ми використовуємо як мінімум 2 мішені, тому сьогодні навіть при появі нового штаму наші тест-системи спрацюють і ми будемо чітко діагностувати коронавірусну хворобу", - наголосив санлікар.

Він також додав, що після того, як у Британії виявили мутований штам вірусу, ВООЗ звернула увагу урядів країн на те, що необхідно переглянути свої тест-системи на їх реакцію виявлення гену шипу S вірусу.

Зазначається, що Центр громадського здоров'я наприкінці грудня збере усіх виробників тест-систем і проговорить з ними щодо зміни праймерів.

Також Віктор Ляшко заявив, що "поява нового штаму коронавірусу ніяк не пов'язана з початком вакцинальної кампанії у Великій Британії, оскільки даний штам коронавірусу був виявлений набагато раніше, ніж розпочалася вакцинація населення".

Як повідомляв APnews, у МОЗ розповіли українцям, як захиститися від коронавірусу-мутанту з Британії.

Новини партнерів

У Німеччині нападника "Боруссії" дискваліфікували на п'ять матчів за плювок в суперника
В Одеській області позашляховик на смерть зніс двох осіб на пішохідному переході