В Україні офіційно звільнили деяких учнів 11-х класів від обов’язкової ДПА

В Україні офіційно звільнили деяких учнів 11-х класів від обов’язкової ДПА
Читать на русском

Володимир Зеленський підписав відповідний закон.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про звільнення учнів 11-х класів від обов'язкової державної підсумкової атестації.

Про це повідомляє APnews з посиланням на відповідний документ на сайті глави держави.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Основна мета закону – мінімізація ризиків захворювання на коронавірус серед учнів 11-х класів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.

"Документ вносить доповнення до Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)", згідно з якими у зв’язку з впровадженням карантинних заходів учні, що завершують здобуття загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації (ДПА)", - йдеться у повідомленні.

Таким чином випускники шкіл, які цього року, котрі не планували вступати до ВНЗ, можуть отримати свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти без складання ЗНО.

Згідно з законопроектом, учні, які завершують навчання у закладах середньої освіти, мають право за власним бажанням пройти ДПА, зокрема у формі зовнішнього незалежного оцінювання, необхідну для вступу до закладів вищої освіти.

За даними Міносвіти, скасування обов’язкової ДПА дасть змогу зменшити приблизно на 27-30% кількість учасників тестування й відповідно збільшити соціальну дистанцію між ними в аудиторіях.

Крім того, документ вносить зміни до Закону України "Про освіту", згідно з якими тривалість навчального року у закладах освіти на період карантину може визначатися Кабінетом Міністрів України.

Як повідомляв APnews, освітній омбудсмен пояснив, хто не буде здавати ДПА цього року та що буде зі ЗНО.

Новини партнерів

Зеленський вніс в Раду "терміновий" законопроект про судову реформу
Житель сусіднього будинку розповів свою версію вибуху на Позняках