В Україні офіційно звільнили деяких учнів 11-х класів від обов’язкової ДПА

В Україні офіційно звільнили деяких учнів 11-х класів від обов’язкової ДПА
Читать на русском

Володимир Зеленський підписав відповідний закон.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про звільнення учнів 11-х класів від обов'язкової державної підсумкової атестації.

Про це повідомляє APnews з посиланням на відповідний документ на сайті глави держави.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Основна мета закону – мінімізація ризиків захворювання на коронавірус серед учнів 11-х класів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.

"Документ вносить доповнення до Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)", згідно з якими у зв’язку з впровадженням карантинних заходів учні, що завершують здобуття загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації (ДПА)", - йдеться у повідомленні.

Таким чином випускники шкіл, які цього року, котрі не планували вступати до ВНЗ, можуть отримати свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти без складання ЗНО.

Згідно з законопроектом, учні, які завершують навчання у закладах середньої освіти, мають право за власним бажанням пройти ДПА, зокрема у формі зовнішнього незалежного оцінювання, необхідну для вступу до закладів вищої освіти.

За даними Міносвіти, скасування обов’язкової ДПА дасть змогу зменшити приблизно на 27-30% кількість учасників тестування й відповідно збільшити соціальну дистанцію між ними в аудиторіях.

Крім того, документ вносить зміни до Закону України "Про освіту", згідно з якими тривалість навчального року у закладах освіти на період карантину може визначатися Кабінетом Міністрів України.

Як повідомляв APnews, освітній омбудсмен пояснив, хто не буде здавати ДПА цього року та що буде зі ЗНО.

Зеленський вніс в Раду "терміновий" законопроект про судову реформу
Житель сусіднього будинку розповів свою версію вибуху на Позняках

Новини партнерів