В Україні офіційно заборонили використовувати російську вакцину від COVID-19

В Україні офіційно заборонили використовувати російську вакцину від COVID-19
Читать на русском

Проте цю заборону можна обійти

Глава комітету Ради з питань здоров'я, нардеп Михайло Радуцький заявив, що російська вакцина від коронавірусу відтепер офіційно заборонена до використання в Україні. Таку норму заклали в прийнятому сьогодні законі.

Про це пише APnews з посиланням на його заяву.

Йдеться про прийнятий сьогодні в другому читанні на засіданні парламенту законопроект №4613 про прискорену реєстрацію вакцин від коронавірусу COVID-19.

"Документ дозволяє скоротити процедуру реєстрації вакцини від СOVID-19 до п'яти днів. Але за умови, що препарат схвалений регуляторами країн з жорсткою регуляторною політикою. Росія до цих країн не належить", - зазначає депутат.

За його словами, обійти цю заборону можна, якщо якась із країн ЄС схвалить російську вакцину - тоді вона зможе пройти прискорену процедуру і у нас. Але сам Радуцький вважає, що наша країна повинна прийняти політичне рішення про внесення російської вакцини в санкційного переліку. А прийняття такого рішення в межах повноважень РНБО.

В самому ж законопроекті про "заборону" використання російської вакцини йдеться так:

"Лікарський засіб може підлягати прискореній державній реєстрації... якщо клінічні дослідження проводилися з дозволу та/або під наглядом (контролем) відповідних компетентних органів країн: Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Китаю, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії або Європейського Союзу".

Як бачимо, Росії у переліку немає. Але, як і вказувалось раніше, у випадку, якщо якась із країн ЄС схвалить їх вакцину, прискорена реєстрація можлива.

Нагадаємо, наразі цим законопроектом дозволяється реєструвати в Україні вакцини, які не пройшли повний цикл випробувань. Наразі жодна з вакцин від COVID-19 у світі цей цикл не пройшла, але задля швидкого початку процесу вакцинації у період пандемії такі рішення й приймаються - щоб було дозволнено вакцинувати людей якнайшвидше, а не чекати завершення всіх циклів.

Раніше APnews писав, як можна буде стати в чергу на щеплення від коронавірусу.

Новини партнерів

У Парижі затримали ще двох підозрюваних у жорстокому побитті 14-річного українця
У 2020 році українці менше хворіли інфекційним хворобами - ЦОЗ