В Україні офіційно майже 13000 хворих на туберкульоз, 80% з них - з відкритою формою

В Україні офіційно майже 13000 хворих на туберкульоз, 80% з них - з відкритою формою
Ексклюзив
Читать на русском

На обліку понад 10000 людей з відкритою формою туберкульозу - майже всі лікуються вдома

На сьогоднішній день в Україні зафіксовано майже 13 тисяч людей, хворих на туберкульоз. При цьому 80% з них мають відкриту форму хвороби, тобто виявлено бактеріовиділення.

Про це у відповідь на запит APnews повідомили у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.

Так, станом на 17 серпня у реєстрі хворих на туберкульоз на лікуванні з діагнозом перебувало 12789 людей, з них діагноз підтверджено бактеріологічно (відкрита форма) у 10279 людей, а не виявлено бактеріовиділення (закрита форма, людина не заразна) у 2510 випадках.

При цьому всьому на амбулаторному (домашньому) лікуванні під наглядом лікаря перебуває 10270 хворих - тобто майже стільки ж, скільки мають відкриту форму туберкульозу. У лікарнях на стаціонарному ж перебувають при цьому 2519 пацієнтів.

За словами лікаря-інфекціоніста Вікторії Остапець, така ситуація небезпечна для людей, бо кожен хворий з відкритою формою можуть заражати інших.

"Люди з відкритою формою туберкульозу виділяють в навколишнє середовище туберкульозну паличку, яка живе 100 років. І її вбиває тільки ультрафіолет, вона витримує кип'ятіння, заморожування. Це повітряно-крапельна інфекція, її можна підхопити в транспорті, в магазині - де завгодно. Одна людина з відкритою формою може заразити тисячі інших людей", - сказала вона.

При цьому додала, що на сьогоднішній день хворі на туберкульоз не просто можуть виходити з дому, вони повинні щодня ходити в поліклініку до свого лікаря за ліками.

"Наперед препарати їм не видають, так як за регламентом вони повинні приймати препарати під наглядом медперсоналу. Тому контакту з навколишнім світом не уникнути", - сказала лікар.

Також Вікторія Остапець зазначила, що і ця кількість хворих - не остаточна цифра, так як багато хто може і не знати, що хворіють на туберкульоз.

"На початкових стадіях туберкульоз протікає безсимптомно, і люди часто навіть не знають, що вони хворі. А з урахуванням того, що профогляди скасовані, щорічно флюорографію роблять не всі. Тому очевидно, що в МОЗ знають не про всіх людей з таким захворюванням", - сказала вона.

В Україні офіційно майже 13000 хворих на туберкульоз, 80% з них - з відкритою формою
В Україні офіційно майже 13000 хворих на туберкульоз, 80% з них - з відкритою формою
Читайте також:

Новини партнерів

Порошенко жодного разу не прийшов на допит у справі щодо Іловайську - ОГП
У Києві чоловік в «гостях» виявив розчленований труп жінки