В Україні не було хвиль коронавірусу, а карантин просто "затримав" першу хвилю - епідеміолог

В Україні не було хвиль коронавірусу, а карантин просто "затримав" першу хвилю - епідеміолог
Ексклюзив
Читать на русском

Епідеміолог також пояснила, навіщо уряд вводив карантин навесні та чи є в ньому сенс знову

На сьогоднішній день тривають суперечки про те, яка хвиля коронавірусу зараз накрила Україну. Суперечки точаться ще й тому, що представники влади та МОЗ неодноразово розходилися в думках з цього приводу.

Фахівці ж вважають, що в Україні ще не настала друга хвиля, так як не закінчилася перша. Про це в коментарі APnews розповіла лікар-епідеміолог Катерина Сояк.

За її словами, зараз в Україні триває зростання першої хвилі, а введений навесні карантин її просто відстрочив.

"В Україні не раз говорили про другу хвилю, але це не так. Насправді, ми просто затримали зростання захворюваності карантином, а зараз спостерігаємо наростання кожен день. Введення жорсткого карантину навесні було обумовлено тим, щоб не допустити великого приросту захворюваності. Але ми, напевно, з нього дуже рано вийшли, або до кінця не дотримали ті заходи, які слід було б. Тому зараз ми все одно побачили велике зростання захворюваності - це розтягнута в часі перша хвиля", - пояснила експерт.

За її словами, другий раз вводити жорсткий карантин, яким він був навесні, немає сенсу. Як мінімум, це може викликати хвилю обурення в суспільстві, а також - щоб не зупиняти вдруге економіку.

"Потрібно постійно моніторити ситуацію, і виходячи з результатів, міняти рішення в ту чи іншу сторону. Не хотілося б заводити економіку в глухий кут знову. Більш того, люди втомлюються боятися - ми посиділи в карантині, напевно, на більше ми не здатні. Мені здається, якщо зараз заявити, що всі знову йдуть на карантин - це може загрожувати протестами на вулицях", - сказала Катерина Сояк.

Епідеміолог зазначила, що людям, які приймають політичні рішення в нашій країні, слід орієнтуватись на заповненість ліжок і на те, наскільки пацієнти швидко виписуються і надходять нові - аналізувати ситуацію кожен день.

"Потрібно бути гнучкими. Як варіант - вибрати якісь основні точки, де ввести суворі заходи, а в іншому - залишити як є. Тому що ті заходи, які ввели на початку пандемії - не мають сенсу сьогодні. Хоча б тому, що їх вже не будуть так принципово дотримуватися ", - зазначила експерт.

Читайте також:

Новини партнерів

МОЗ з пафосом запустило електронні медичні висновки, в регіонах "розводять руками"
Інфекціоніст: вибори потрібно скасовувати, коли закінчаться ліжка для хворих COVID-19