В Україні можуть ввести обов'язкову вакцинацію від COVID-19 для вчителів

В Україні можуть ввести обов'язкову вакцинацію від COVID-19 для вчителів
Читать на русском

Працівники закладів освіти є потенційними носіями хвороби і при цьому постійно знаходяться в групі дітей та колег, зазначив глава МОН.

Кабінет міністрів напрацьовує механізм впровадження обов'язкової вакцинації від коронавірусу для педагогів. Однак поки що на законодавчому рівні від вчителів не вимагають обов'язкового щеплення.

Про це розповів глава Міністерства освіти і науки Сергій Шкарлет в інтерв'ю РБК-Україна, передає APnews.

Він пояснив, що працівники закладів освіти є потенційними носіями хвороби і при цьому постійно знаходяться в групі дітей та колег.

"Діти менше хворіють, але вони теж є носіями. Треба подумати про те, можливо, потрібно в кваліфікаційну характеристику професії внести обов'язково або вакцинацію, або ПЛР-тест", - наголосив Шкарлет.

За його словами, в Україні спочатку були готові щепитися 32% вчителів.

"Станом на зараз по школах і садочках у нас вже 250 тисяч працівників записані на вакцинацію, по установах вищої освіти і коледжах бажаючих більше 25 тисяч (в середньому по всіх установах це більше 90% всіх співробітників). Точно знаю, що по Києву вже навіть почали ревакцинацію. Можливо, назва вакцини Pfizer дасть нам ще більший відсоток бажаючих", - зазначив Сергій Шкарлет.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, Шкарлет оцінив ймовірність "дистанційки" в Україні з 1 вересня.

Новини партнерів

Верховний суд скасував рішення ЦВК про визнання Вірастюка народним депутатом
У співробітників китайської лабораторії почалися симптоми COVID-19 за 3 місяці до пандемії - звіт