В Україні можуть спростити отримання компенсацій медикам за наслідки COVID-19

В Україні можуть спростити отримання компенсацій медикам за наслідки COVID-19
Читать на русском

Михайло Радуцький зазначив, що документ встановить справедливість у виплаті компенсації медикам

Верховній Раді запропонували спростити виплату медичним працівникам компенсацій за інвалідністю, отриманої в результаті COVID-19. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву глави комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайла Радуцького.

За його словами, до парламенту внесли законопроект №5415, який повинен виправить процедуру страхових виплат медичним працівникам, а саме внести зміну до статті 39 закону "Про захист населення від інфекційних хвороб". Дана норма визначає, що страхова виплата здійснюється в разі інвалідності протягом одного календарного року. У Бюджетному кодексі вказано, що календарний рік - це період з 1 січня по 31 грудня.

"Обмеження календарним роком не дозволяє провести виплати медику, який захворів у 2020 році, а отримав групу інвалідності в 2021 році. В результаті багато людей втрачають право на компенсацію. Адже зазвичай процес встановлення інвалідності займає кілька місяців, тому такі випадки відбуваються досить часто", - йдеться в повідомленні.

Законопроект №5415 прибере прив'язку до календарного року, що дозволить отримати виплати тим медикам, які раніше через це були позбавлені права на компенсацію.

Як раніше повідомляв APnews, станом на 1 січня, Фонд соціального страхування виплатив медикам, які отримали інвалідність через COVID-19, майже 6 мільйонів гривень.

Новини партнерів

В Житомирській області затримали агента ФСБ за шпигунство
Розпродаж провалився? Чому Мін’юст вдруге не зміг продати в’язницю та що робитимуть з нею далі