В Україні можуть дозволити обробку персональних даних хворих на коронавірус без їх згоди

В Україні можуть дозволити обробку персональних даних хворих на коронавірус без їх згоди
Читать на русском

Протягом 30 днів після закінчення періоду встановлення карантину, такі дані підлягають знеособленню

Кабінет міністрів України запропонував Верховній Раді прийняти законопроект №3320 "Про внесення змін до закону "Про захист населення від інфекційних хвороб" щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)". Про це повідомляє APnews з посиланням на дані на сайті парламенту.

В документі пропонується дозволити обробку персональних даних без згоди особи, зокрема даних, що стосуються стану здоров’я, місця госпіталізації або самоізоляції, прізвища, ім’я, по батькові, дати народження, місця проживання, роботи (навчання), з метою протидії поширенню коронавірусної хвороби, в порядку визначеному в рішенні про встановлення карантину, за умови використання таких даних виключно з метою здійснення протиепідемічних заходів. Такі заходи пропонується прийняти на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням COVID-19 та протягом 30 днів з дня його скасування.

Протягом 30 днів після закінчення періоду встановлення карантину, такі дані підлягають знеособленню, а у разі неможливості знищенню.

"У рішенні про встановлення карантину можуть визначатись особливий порядок обліку, реєстрації та обміну інформацією про випадки захворювання на період карантину. Особи, винні в неправомірному розголошенні такої інформації, притягаються до відповідальності в порядку, встановленому законом", - йдеться у законопроекті.

Як повідомляв APnews раніше, комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендує парламенту посилити відповідальність за підвищення цін на засоби індивідуального захисту, ухваливши відповідний законопроект №3274-1.

Новини партнерів

У поліції пояснили, чи будуть штрафувати за перевезення в машині більше двох осіб
"Ми ж не гей-парад збираємо": Москаль розкритикував можливу політсилу Рябошапки, Пристайка та Гончарука