В Україні майже 99% громадян вважають себе бідними або нижче середнього класу

В Україні майже 99% громадян вважають себе бідними або нижче середнього класу
Читать на русском

Представниками середнього класу вважають себе лише 1,1% опитаних, однак багатим себе ніхто не назвав

Практично дві третини громадян України (65,3%) відносять себе до бідних, ще третина (33,6%) вважає себе не бідними, але не представниками середнього класу. Про це повідомляє APnews з посиланням на випуск Державної служби статистики "Самооцінка домогосподарствами рівня своїх доходів у 2019 році".

Такі дані були отримані в ході дослідження умов життя домогосподарств. Представниками середнього класу вважають себе лише 1,1% опитаних, однак багатим себе ніхто не назвав.

Варто зазначити, що громадяни України по-різному оцінили поняття бідності: 39,1% опитаних вважають, що для того, щоб не відчувати себе бідним, необхідний дохід понад 10 тисяч грн на кожного члена сім'ї. Також 27,5% впевнені, що для цього достатньо доходу від 9 до 10 тисяч гривень на місяць, 2,1% - що досить доходу від 8 до 9 тисяч гривень на місяць, 8,7% - що досить доходу від 7 до 8 тисяч гривень на місяць.

У 2019 49,3% опитаних не відкладати заощаджень, але назвали свої доходи достатніми. Ще 36,7% повідомили, що відмовляли собі у всьому найнеобхіднішому, крім харчування. Тільки 11,2% опитаних назвали свої доходи у 2019 році достатніми і при цьому вони відкладали заощадження, а 2,8% відмовляли собі у всьому, навіть в достатньому харчуванні.

Всього в Україні 14,882 млн домогосподарств.

Як повідомляв APnews раніше, Рада прийняла закон про підвищення "мінімалки" до 5 тисяч гривень.

Новини партнерів

Криклій уточнив, хто покриє витрати на танкер "Делфі" та що буде з судном
Друг Саакашвілі і однокурсник Порошенка: що відомо про нового голову правління "Укрзалізниці" Володимира Жмака