В Україні хочуть змінити підхід до розрахунку прожиткового мінімуму

В Україні хочуть змінити підхід до розрахунку прожиткового мінімуму
Читать на русском

До величини прожиткового мінімуму сьогодні прив’язано понад 150 різноманітних видів виплат.

Уряд схвалив законопроект щодо упорядкування системи розрахунків розмірів прожиткового мінімуму, соціальних виплат, грошових платежів і стягнень та плати за надання адміністративних послуг (адміністративного збору). Зокрема, пропонуються зміни у методології розрахунків.

Про це APnews повідомляє з посиланням на засідання Кабміну.

Так, документом з 1 січня 2022 року пропонується:

  • удосконалити методологію формування прожиткового мінімуму. Вартість непродовольчих товарів і послуг пропонується визначати структурним методом виходячи із встановленого співвідношення вартості наборів продуктів харчування та вартості непродовольчих товарів і послуг у структурі прожиткового мінімуму (у структурі прожиткового мінімуму питома вага вартості наборів продуктів харчування та непродовольчих товарів відповідно становить - 50/50%).
  • змінити розрахункову величину прожиткового мінімуму до виплат, які є неосновними доходами громадян, таких як підвищення, доплати та надбавки, на базову величину для соціальних виплат на дітей та базову величину для соціальних виплат населенню, які передбачається переглядати двічі на рік;
  • визначити єдині підходи до розрахунку надбавок, підвищень та інших виплат із забезпеченням їх щорічного (не менше 2 рази на рік) підвищення;
  • для розрахунку штрафних санкцій та адміністративних стягнень використовувати базову величину для грошових платежів і стягнень, а для розрахунку розмірів плати за надання адміністративних послуг (адміністративного збору) - базову величину для адміністративних зборів.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що базовим державним соцстандартом, на основі якого визначаються державні соціальні гарантії, є прожитковий мінімум. На сьогодні реальний прожитковий мінімум більше ніж удвічі перевищує законодавчо встановлений.

Також підкреслюється, що до величини прожиткового мінімуму сьогодні прив’язано понад 150 різноманітних видів виплат, що має значний вплив при плануванні видатків бюджетів усіх рівнів.

Частина з цих виплат не має ніякого відношення до прожиткового мінімуму як критерію бідності (наприклад, штрафи, грошові стягнення за адміністративні, кримінальні та інші порушення).

"Отже, будь-яке збільшення прожиткового мінімуму призводить до автоматичного перерахунку значної кількості виплат та необхідності вишукання додаткових видатків бюджетів усіх рівнів", - зазначається у проекті закону.

Як повідомляв APnews, вчителям анонсували суттєве підвищення зарплати.

Новини партнерів

Збірна України зіграє з Болгарією в кінці 2021 року
Вчені назвали найефективніші ліки від COVID-19