В Україні хочуть карати в'язницею за антисемітизм

В Україні хочуть карати в'язницею за антисемітизм
Читать на русском

Покарання за прояви нетолерантності щодо представників єврейської общини хочуть посилити.

В Україні хочуть посили відповідальності за антисемітизм, встановивши кримінальне покарання. Так, парламентський Комітет з питань свободи слова рекомендував схвалити відповідні законопроекти №№5109-5110.

Про це APnews повідомляє з посиланням на інформаційне управління Апарату Верховної Ради.

Документ №5109 дає визначення антисемітизму, а також вказує його основні прояви, встановлює заборону його проявів. Крім того, проектом закону визначаються і види відповідальності за порушення законодавства про антисемітизм.

Передбачається, що визначення базується на робочому понятті антисемітизму, затвердженому Міжнародним Альянсом Пам'яті Голокосту (IHRA) і рекомендованому Європейським парламентом для використання у країнах-членах Європейського союзу.

Водночас, проект закону №5110 пропонує внести зміни до статті 161 Кримінального кодексу, які полягають у встановленні кримінального покарання за прояви антисемітизму.

Парламентський комітет з питань прав людини і комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендували Раді схвалити відповідні законопроекти у першому читанні.

Антисемітизм - одна з форм національної та релігійної нетолерантності та дискримінації, що виражається у неприязному або ворожому ставленні до єврейської общини як представників уособленої етнічної та релігійної групи.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, в Україні за рік зафіксували 49 прямих випадків антисемітизму.

Новини партнерів

Україна відновила імпорт електроенергії з РФ через Білорусь, - «слуга народу»
Туристи в горах на Закарпатті натрапили на труп чоловіка