В Україні хочуть дозволити 16-річним балотуватися у мери: у Раді зареєстрували законопроект

В Україні хочуть дозволити 16-річним балотуватися у мери: у Раді зареєстрували законопроект
Читать на русском

Ініціаторами даного проекту закону є депутати від фракції "Голос" і "Слуга народу".

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, яким пропонується дозволити 16-річним українцям брати участь у місцевих виборах в якості кандидата.

Про це APnews повідомляє з посиланням на відповідний законопроект №6402 від 7 грудня.

Так, документ передбачає, що особа по досягенню 16-річного віку має право бути кандидатом на місцевих виборах, зокрема, на посаду депутата (обласної, міської, сільської, селищної ради), а також мера міста або сільського та селищного голови.

Крім того, 16-річним пропонується дозволити бути членами партій, підписуватись під електронними петиціями до місцевої влади, засновувати громадські організації. У разі балотування на місцевих виборах громадянина від 16 років, він набуває повної цивільної дієздатності.

При цьому надання повної цивільної дієздатності провадиться за рішенням органу опіки та піклування за заявою заінтересованої особи за письмовою згодою батьків чи опікунів.

Депутати у пояснювальній записці пропонують за приклад брати Австрію та Німеччину, де 16-річні мають право на голосування з 16 років.

Ініціаторами даного проекту закону є депутати від фракції "Голос" Роман Лозінський, Галина Васильченко, Володимир Цабаль, депутати від фракції "Слуга народу" Юрій Камельчук, Олександр Аліксічук, Георгій Мазурашу, Дмитро Любота, депутат від групи "Довіра" Лариса Білозір.

Як повідомляв APnews, стало відомо, скільки можуть отримати діти, народжені після 2019 року, відповідно до закону про економічний паспорт.

Новини партнерів

У метро Києва щороку ремонтують вагони та ескалатори на 4 млрд грн. Документ
Байден запропонував створити спецструктуру з питань безпеки, в тому числі України – Путін