В Україні готують пілотний проект закриття шахт за німецьким досвідом

В Україні готують пілотний проект закриття шахт за німецьким досвідом
Читать на русском

Міста, у яких будуть реалізувати проект закриття шахт, ще не обрали

Міністерство енергетики та захисту довкілля розробляє пілотний проект із закриття шахт в одному з міст за німецьким досвідом. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву в.о. міністра Міненергетики Ольги Буславець в інтерв'ю "Радіо Свобода".

За словами чиновниці, в Україні існує майже 65 мономіст, в яких шахта є єдиним підприємством, на якому можуть працювати люди. У таких містах як правило на кожну сім’ю є одна людина, яка працює на такій шахті і є годувальником.

"Ми повинні розуміти, яким чином нам необхідно цих людей захистити, дати можливість трансформуватися цим регіонам, щоб там була робота. У нас навіть на сьогодні є домовленості з німецькою стороною", - зазначила вона.

За словами Буславець, німецька сторона має допомогти у комплексній роботі закриття шахт якогось мономіста, при цьому зазначила, що міста для реалізації «пілота» ще не обрали: «Є певні критерії. Ми, звичайно, будемо це опрацьовувати робочою групою для того, щоб визначити».

Очільниця Міненерго розповіла, що це питання обговорював прем’єр-міністр України з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.

Вона уточнила, що пілотний проект буде реалізований як для вирішення соціальних, екологічних питань, так і для забезпечення роботою людей, які проживають у такому мономісті.

Як повідомляв APnews раніше, у Міненерго повідомили, що обставини трагедії у шахті на Луганщині буде розслідувати спецкомісія.

Новини партнерів

На парковці у Харкові згоріли 7 автомобілів: підозрюють підпал
Консул привіз воду та засоби гігієни українцям, яких не пропустили до Греції