В Україні дозволили лікувати пацієнтів з COVID технічним киснем, проти якого раніше виступав Степанов

В Україні дозволили лікувати пацієнтів з COVID технічним киснем, проти якого раніше виступав Степанов
Читать на русском

В жовтні минулого року Степанов заявив, що в Україні "ніколи не будуть використовувати технічний кисень".

Кабінет міністрів України дозволив використання технічного кисню для лікування хворих на коронавірус. Раніше було дозволено використовувати лише медичний кисень.

Про це APnews пише з посиланням на заяву міністра охорони здоров’я Максима Степанова.

Так, використання технічного кисню дозволено за розробленою постановою МОЗ для кисневої підтримки пацієнтів із COVID-19. Але за умови, що він повністю відповідає показникам якості кисню медичного.

У МОЗ пояснюють, що таке рішення необхідне задля уникнення колапсу та для збереження життя громадян, адже киснева терапія є одним з обов’язкових заходів у лікуванні пацієнтів із коронавірусною хворобою. При цьому наголошують, що рішення - тимчасове.

«Сьогодні ми спостерігаємо збільшення госпіталізацій хворих на COVID-19, вже скоро в регіонах України можуть виникнути проблеми із забезпеченням ліжок киснем. Тому, не чекаючи колапсу, Уряд йде на вимушену міру й готовий тимчасово використовувати кисень технічний за умови відповідності його критеріям кисню медичного, які будуть підтверджені лабораторно», – сказав Степанов.

Та наголосив, що критерії відповідності технічного кисню мають бути підтверджені відповідним сертифікатом (протоколом) аналізу, виданим акредитованою лабораторією з контролю якості. За його словами, таким шляхом йшли європейські країни.


Варто зазначити, що ще в жовтні минулого року Степанов заявив, що в Україні "ніколи не будуть використовувати технічний кисень".

"Цього ніколи не буде зроблено (використання тех.кисню - ред.), тому що медичний і технічний кисень відрізняються. Медичний кисень - це лікарський засіб, який використовується для лікування людини. А технічний кисень - вибухонебезпечний", - сказав Степанов.

Технічний кисень зазвичай використовується для газополум’яної обробки металів та інших технічних цілей. Медичний відрізняється від технічного тим, що він поставляється в більш концентрованому вигляді і в ньому відсутні сторонні домішки.

Раніше APnews писав, що в Харкові лікар заявив про критичну ситуацію з COVID-19.

Новини партнерів

У Держдепі пояснили заяву про Путіна-вбивцю та співробітництво з РФ
В фіналі обійшла двох росіянок: українка Деха стала абсолютною чемпіонкою Європи з важкої атлетики