В Україні до кінця року помре 7,5 тисяч людей, якщо не повернути жорсткий карантин, - Милованов

В Україні до кінця року помре 7,5 тисяч людей, якщо не повернути жорсткий карантин, - Милованов
Читать на русском

Милованов наголосив, що наразі Україна перебуває в жовтому сценарію з помірною сезонністю

В Україні не було піку та плато захворювання на коронавірус COVID-19, а пандемія продовжує розвиватись. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву колишнього міністра економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова.

"Нових випадків коронавірусу за день - 689. Одужало - 372. Кількість активних випадків невпинно зростає. Ніякого піку, ніякого плато захворювань не було. Пандемія продовжується розвиватись", - йдеться в повідомленні.

Милованов наголосив, що наразі Україна перебуває в жовтому сценарію з помірною сезонністю. За його словами, якщо не ввести жорсткий карантин до кінця року від коронавірусу помре 7,5 тисяч громадян України.

"За оцінками Київської Школи Економіки, Украіна знаходиться в жовтому сценарію з помірною сезонністю. Наш прогноз кількості смертей до кінця року - від 2000 до 7500 людей. 2000 загине за умов повернення жорсткого карантину в зараз. 7500 загине, якщо будуть продовжувати адаптивний карантин (з можливим поверненням жорсткіших обмежень). Якщо карантин повністю відмінити, то загине 120 або більше тис людей", - наголосив Милованов.

Водночас він не вважає, що карантин слід повертати, оскільки від цього постраждає багато людей.

"Я вважаю, що жорсткий карантин не потрібно повертати, навіть якщо загине більше людей. А потрібно продовжувати адаптивний підхід. Тому що від зупинки і спаду економіки постраждає і загине також багато людей. А в економічному вимірі втрати будуть значно більшими, ніж переваги від карантину. 7500 смертей це значно менше ніж 120-140 тис, які могли б трапитись без карантину за чорного сценарію. Коли у вірусу взагалі немає сезонності. І навіть за чорного сценарію, оцінки Київської Школи Економіки показують, що економічні втрати приблизно дорівнюють економічній вартості / оцінці врятованих людських життів. Це приблизно 54 млрд доларів. Але зараз ми в м’якшому сценарії - жовтому - з помірною сезонністю. Тому, карантин стає невиправданим. Сподіваюсь у політиків стане мужності і волі не повертати жорсткий карантин", - додав Милованов.

Як повідомляв APnews раніше, Міністерство охорони здоров’я запропонує посилити карантинні обмеження в Україні у зв'язку зі зростанням кількості нових випадків захворювання на коронавірус та антирекорд, який було встановлено протягом останньої доби, 10 червня.

Новини партнерів

Синоптик попередила українців про смерчі в кількох областях
Здався без бою. Вакарчук знову залишає Верховну Раду