В Україні через карантин дозволили подавати документи першокласників онлайн

В Україні через карантин дозволили подавати документи першокласників онлайн
Читать на русском

Рішення про гнучкий режим прийому документів приймає засновник школи

Школи при зарахуванні дітей до першого класу під час карантину можуть приймати документи онлайн або переносити термін їх прийому грунтуючись на терміні обмежень через поширення коронавірусу. Про це повідомляє APnews з посиланням на лист Міністерства освіти та науки України №1 / 9-182.

"Закон, прийнятий для запобігання епідемії Covid-19 дозволяє змінювати режим роботи установ на період карантину - це стосується і навчальних закладів. Тобто прийом документів для зарахування може бути організований гнучко, в тому числі - онлайн. Зокрема, це стосується і зарахування в перші класи", - зазначила в.о. міністра освіти та науки Любомира Мандзій.

При цьому рішення про гнучкий режим прийому документів приймає засновник школи, який має право дозволити подавати відскановані документи електронною поштою без електронного цифрового підпису. Водночас, терміни прийому документів визначають органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади, але він не може бути менше ніж місяць.

"При зарахуванні до першого класу заборонено проводити конкурси та заходи для перевірки знань дитини. Це допустимо тільки для приватних навчальних закладів і спеціалізованих установ системи культури та спорту", - зазначила в. о. глави Міносвіти.

Інформація про терміни прийому документів та способи їх подання повинна бути оприлюднена на сайтах шкіл протягом двох днів з моменту прийняття рішення.

Як повідомляв APnews, стало відомо, коли у школах закінчиться навчальний рік.

Новини партнерів

В ООН назвали країни без інфікованих коронавірусом
В ООН прийняли резолюцію про боротьбу з пандемією коронавірусу