В Україні більше не прийматимуть дітей у дитбудинки

В Україні більше не прийматимуть дітей у дитбудинки
Читать на русском

Влаштування дітей у дитячі будинки стане платним.

Дитячі будинки в Україні припинять приймати дітей вже в цьому році. Про це повідомили в прес-службі Департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації.

Так, з 2020 року дітей не влаштовуватимуть до дитячих будинків, а держава і громада буде здійснювати всі заходи, щоби зберегти можливість проживання та виховання дитини з рідними батьками, а також допомагати їм у складних життєвих обставинах. У випадку, якщо інших варіантів не буде, то діти будуть направлені до патронатної або прийомної сім’ї чи сімейного будинку дитини.

"Діти зможуть жити у будинках дитини до 2023 року. До 2023 року на місці дитячих будинків будуть організовані паліативно-реабілітаційні центри. Ці центри надаватимуть допомогу усім дітям, незалежно від їхнього соціального статусу та віку", - зазначив заступник міністра соціальної політики України Олег Коваль.

За його словами, влаштування дітей до дитячих будинків стане платним, а паліативно-реабілітаційні центри будуть опікуватись не тільки дітьми з особливими потребами, що проходять реабілітацію у центрах, але й надавати усю необхідну допомогу дітям, що вже виховуються у прийомних сім’ях.

"Навіть найкращий притулок ніколи не замінить дитині сімейного тепла та турботи. Тому усі області адміністрації мають завершити розробку програм з влаштування дітей, залучити до цієї роботи адміністрації міст, районів та об’єднаних територіальних громад. Світова практика і затверджена урядом Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017 – 2026 роки передбачає перехід на систему, що забезпечить догляд і виховання дитини в сімейному або наближеному до сімейного середовищі", - наголосив уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба

Як раніше повідомляв APnews, у Криму залишилося майже 5 тисяч дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які автоматично стали громадянами Росії

Новини партнерів

Кабмін підготував сюрприз безробітним українцям
Чверть ВВП України перебуває в тіні - дослідження