В суді розглядають першу справу проти нардепа за "кнопкодавство"

В суді розглядають першу справу проти нардепа за "кнопкодавство"
Читать на русском

За словами Стефанчука, кримінальна відповідальність за "кнопкодавство" є підставою для позбавлення статусу народного депутата

Перша справа проти народного депутата за неособисте голосування вже розглядається в суді, проте остаточного вироку поки що ще немає. Про це заявив віце-спікер Верховної ради Руслан Стефанчук в інтерв'ю Радіо Свобода.

За словами Стефанчука, наразі відомо лише про один випадок "кнопкодавства" після введення в січні кримінальної відповідальності за неособисті голосування.

"Я знаю, що один (випадок випадок неособистого голосування, - ред.). Я знаю, що справа по цьому слухається. Остаточного вироку ще немає суду", - сказав Стефанчук.

Стефанчук вважає, що саме загроза кримінальної відповідальності утримує нардепів від "кнопкодавства". За неособисте голосування можна позбутися статусу нардепа.

"Нам байдуже, яким буде розмір кримінальної відповідальності, факт кримінальної відповідальності є підставою для позбавлення особи статусу народного депутата. Тому що, щоб інше зробити, нам потрібно вносити зміни в Конституцію. А це, ви розумієте, дві сесії поспіль, тому що ми повинні пройти висновок КСУ. Тому ми пішли іншою формулою - наявність кримінальної справи, вирок суду є підставою для позбавлення народного депутата його мандата", - зазначив віце-спікер.

Нагадаємо, Рада ввела кримінальну відповідальність за "кнопкодавство" прийнявши законопроект №2148 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України".

Зокрема, документом встановлюється кримінальна відповідальність за вчинення народним депутатом будь-яким способом голосування на засіданні Ради замість іншого депутата ВР (неособисте голосування).

Як повідомляв APnews раніше, Закон про покарання за "кнопкодавство" офіційно опубліковано.

Новини партнерів

Новий антирекорд: за добу в Україні госпіталізували найбільшу кількість хворих на COVID-19
Дитячі табори в Україні не відкриють до 31 липня