В "Слузі народу" розповіли, як Зеленський придумав опитати людей про канабіс і Донбас

В "Слузі народу" розповіли, як Зеленський придумав опитати людей про канабіс і Донбас
Ексклюзив
Читать на русском

Володимир Зеленський раптово анонсував проведення опитування українців за 12 днів до місцевих виборів.

Після анонсування Володимиром Зеленським всеукраїнського опитування, Україною прокотилася хвиля протесту і невдоволення політологів, економістів та інших експертів. Обурення викликав не лише сам факт проведення такого заходу, але й те, що про нього повідомили за 12 днів до виборів.

В коментарі редакції APnews заступник голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук розповіла, як у президента народилася ідея поставити українцям 5 питань.

За словами Кравчук, ще у вересні було внесено законопроект, який мав зробити ЦВК відповідальною за проведення даного опитування. Вона запевнила, що цей проект закону буде проголосовано згодом.

"Ця ідея не нова, тому що про опитування народної думки говорилося із самого початку, народовладдя звідси походить…є пакет законів про народовладдя. Насправді ще у вересні-місяці був внесений законопроект авторства голови партії "Слуга народу" Олександра Корнієнка, який законодавчо закріплює такий формат опитувань, щоб їх могла робити Центральна виборча комісія, але Верховна Рада не встигла його розглянути, було вже мало часу, процеси були запущені. Я впевнена, що ми ще законодавчо закріпимо це все, щоб можна було наступного разу не благодійні кошти залучати, а все таки, щоб ЦВК цим займалася", - констатувала нардеп.

Також вона додала що "опитування Зеленського" проводиться на законних підставах і є одним із "способів безпосередньої демократії".

"Наразі такий формат, в якому це опитування пройде 25 жовтня, жодним чином не суперечить діючому законодавству. У нас є 69 стаття Конституції України, в якій говориться, що такі виявлення народної думки відбуваються різними шляхами: 1 – вибори, 2 – референдум (ми його обов'язково приймемо у другому читанні у листопаді), 3 – інші способи безпосередньої демократії. Таке опитування – це і є спосіб прямої безпосередньої демократії", - наголосила Євгенія Кравчук.

Як повідомляв APnews, в "Слузі народу" заявили, що прізвище спонсора опитування Зеленського "приємно здивує" українців.

Новини партнерів

Компанія Disney визнала расистськими мультфільми "Дамбо", "Пітер Пен" і "Книга джунглів"
Марихуані - так? Чи варто Україні легалізувати канабіс