В "Слузі народу" пояснили, як вільна економічна зона поверне Україні Донбас

В "Слузі народу" пояснили, як вільна економічна зона поверне Україні Донбас
Ексклюзив
Читать на русском

Данило Гетманцев вважає, що Донбас повернеться під контроль української влади, коли люди побачать економічне зростання

Вільна економічна зона на Донбасі необхідна для розвитку економіки та повернення території під контроль української влади. Про це в ексклюзивному коментарі APnews глава парламентського комітету податкової, митної та фінансової політики від "Слуги народу" Данило Гетманцев.

"Вільна економічна зона - це про розвиток регіону. Основною метою є розвиток економіки, в першу чергу промислового виробництва в тому чи іншому регіоні. Зараз мова йде про Донецьку та Луганську області. Мова йде про те, щоб створити вільну економічну зону на підконтрольній Україні території Донбасу, а потім розширити її на всю територію Донбасу після повернення контролю над нею", - зазначив політик.

За його словами, саме економіка повинна бути одним з поштовхів для возз'єднання Донбасу з "великою землею".

"Ми зацікавлені в тому, щоб в цих регіонах відновити промисловість, економіку та через прискорений їх розвиток, в тому числі тому що важливі й інші заходи, щоб повернути Донбас. Якщо люди на окупованих територіях будуть бачити стабільний розвиток економіки, робочі місця, нові технології, то це стане одним з основних стимулів, щоб боротися за возз'єднання з "великою землею". Якщо там буде розвинена економіка, то в довгостроковій перспективі вона дасть податки, але для цього спочатку треба економіку відновити. Вільна економічна зона передбачає в першу чергу податкові пільги з податку на прибуток, податкові пільги на ПДВ на ввезене обладнання на цю територію, повернення платежів з податку на доходи фізичних осіб для працівників в цьому регіоні, перерозподіл податкових доходів від бізнесу на користь місцевих органів самоврядування, а не держбюджету, щоб простимулювати розвиток інфраструктури та місцевого господарства", - підсумував Гетманцев.

Як раніше повідомляв APnews, економіст Володимир Дебой вважає, що підконтрольна таокупована території України за роки збройного конфлікту на Донбасі викликали розшарування суспільства. Таким чином, якщо влада створить вільну економічну зону, теоретично це може згуртувати "табору" за допомогою побутової, ділової та торгової комунікацій.

Новини партнерів

В ОП пояснили скорочення кількості депутатів до 300
Зеленський озвучив всі п'ять питань, які поставить українцям на виборах